آخرین خبرها

آشنایی با حیواناتی که دیگر نیستند/آنگاه که انسان منقرض می‌کند!

http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1396/12/13/820101_612.jpg

سایت بدون -شکار در آغاز تنها برای حفظ بقا مورد توجه بود. هرچند در عصر حاضر شاید دیگر توجیهی برای کشتن حیوانات تنها به جهت سیر کردن شکم وجود نداشته باشد، اما همه می‌دانیم که اینگونه نیست و شکار گونه‌های جانوری تا همین امروز نیز ادامه دارد. در ادامه این مطلب حیوانات مشهوری را که انسان نسل‌شان را از روی زمین پاک کرد به شما معرفی می‌کنیم.
سمور دریایی
سمور دریایی زمانی از حیوانات بومی آمریکای شمالی محسوب می‌شد. جمعیت این حیوان، به‌واسطه رقابت بین تاجران پوست سمور (خز) به نابودی کشیده شد. این حیوان جثه‌ای بزرگ و خزی قرمز رنگ داشت.
کبوتر مهاجر
زمانی در آمریکا میلیاردها کبوتر مهاجر وجود داشت. این پرنده به عنوان یک طعمه‌ گوشتی توجه شکارچیان را به خود جلب می‌کرد. شکار خارج از قاعده (تا روزی ٥٠ هزار کبوتر) باعث شد جمعیت این گونه جانوری اکنون چیزی نزدیک به صفر باشد.
خرس اطلس
این خرس‌های قهوه‌ای متمایل به قرمز زمانی در قاره آفریقا زندگی می‌کردند. خرس اطلس، که وجه تسمیه آن کوه‌های نزدیک محل سکونتش بود تنها برای سرگرمی شکار می‌شد. نهایتا شکارچیان در دهه ٧٠ قرن نوزده میلادی، آخرین خرس اطلس را شکار کردند.
طوطی دم دراز کارولینا
این طوطیِ بومیِ نواحی شرقی ایالات متحده امروز دیگر وجود خارجی ندارد و محبوبیت پرهای آن برای تزیین کلاه‌های زنانه، سرنوشتی شوم برایش رقم زد. آخرین بازمانده این گونه جانوری، در سال ۱۹۱۸ در باغ‌وحش سینسیناتی در ایالت اوهایو مرد.
گرگ جزیره فالکلند
این گرگ در سال ۱۸۷۶ بعد از این که سال‌ها هدف شکارچیان و ساکنان جزیره قرار داشت سرانجام منقرض شد. شکارچیان از گلوله یا سم برای کشتن این حیوان استفاده می‌کردند.
ببر تاسمانی
آخرین حیوان شناخته‌ شده از این گونه جانوری را یک کشاورز کشت. ببر تاسمانی عموماً توسط کشاورزان به‌طور دسته‌جمعی شکار می‌شد زیرا گمان می‌رفت به گوسفندان حمله می‌کند.
پلنگ زنگبار
این پلنگ وحشت بومیان ساکن منطقه زنگبار در تانزانیا را بر می‌انگیخت. آن‌ها گمان می‌کردند جادوگران از این گربه‌ برای نازل کردن بلا استفاده می‌‌کنند. پلنگ زنگبار اواسط دهه ٩٠ میلادی منقرض شد.
گاو گوزن آفریقایی
این حیوان زمانی در سرتاسر آفریقای شمالی و خاورمیانه یافت می‌شد و در میان شکارچیان اروپایی طرفدار زیادی داشت. آخرین عضو از این گونه جانوری بین سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۴ میلادی در آفریقا کشته شد.
آک بزرگ
پرنده‌ای شبیه به پنگوئن بود که در مناطق مختلفی از جمله کانادا، ایسلند، اسکاندیناوی، گرین‌لند و جزایر بریتانیا زندگی می‌کرد و در تمام این کشورها تا مرز انقراض شکار شد. گروهی از دریانوردان، در سال ۱۸۴۰ یکی از این پرندگان را با خود به کشتی آوردند. در طی مسیر، آک را به عنوان مقصر وقوع طوفان سنگسار کردند!
گرگ خاکستری شمالی
مشاهده یک گرگ خاکستری در ناحیه گرند کنیون آمریکا خوشحالی زیست‌شناسان را در پی داشت. از آخرین باری که این گرگ خاکستری در این نواحی دیده شده بود ۷۵۵ سال می‌گذشت. چند روز بعد این گرگ به ضرب گلوله یک شکارچی که گرگ را با یک کایوتی اشتباه گرفته بود کشته شد.

برچسب‌ها:

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }