آخرین خبرها

آمار ناامید کننده در پرسپولیس/ مثلث ترابی، رفیعی و صادقی، تنها یک پاس گل


سایت بدون -پرسپولیس ساختار دفاعی‌اش را درست کرد و حالا یحیی و تیمش با اتکار به همین فاکتور در صدر جدول ایستاده‌اند. فصل قبل را یادتان هست؟ گل‌های مفتی که لک خورد و مدافعان ناهماهنگ به حریفان هدیه دادند، قهرمانی ششم را از پرسپولیس گرفت. همین شد که یحیی عقب زمینش را کلاً دگرگون کرد. اتفاقی که در خط میانی و خط حمله هم به شکلی دیگر رخ داد.

عقب زمین درست شد و برای بهبود شرایط جلوی زمین هم هواداران فشار زیادی آوردند و لوکادیا و دیاباته جذب شدند که یکی خوب از آب درآمد و دیگری هنوز به بهره‌وری نرسیده است.
با ترمیم ساختار دفاعی و پیدا شدن یک گلزن تمام‌کننده و قابل حالا پرسپولیس چه چیزی کم دارد که نمایش‌هایش چنگی به دل نمی‌زند و هنوز نتوانسته یک بازی را با اقتدار به سود خود تمام کند؟
پرسپولیس یحیی در لیگ بیست و دوم از 9 بازی 18 امتیاز گرفته و فقط سه گل خورده است اما 8 گل زده در 9 بازی آماری نیست که شما را یاد یکی از مدعیان جدی قهرمانی بیندازد یا حداقل اینکه آماری در ‌شأن و اندازه پرسپولیس نیست.
پرسپولیس را از قدیم به‌عنوان تیمی تهاجمی می‌شناختیم که در ربع اول بازی کار حریفان را تمام می‌کرد اما با نزدیک شدن قدرت تیم‌ها به هم و خارج شدن فوتبال باشگاهی از حالت دو قطبی باز هم در برخی فصول پرسپولیس تهاجمی‌ترین تیم بود و آقای گل‌های لیگ برتر را به فوتبال ملی و البته اروپا معرفی کرد.
البته که پرسپولیس به لحاظ نیروی انسانی کمبودی در خط حمله ندارد و اینجاست که نگاه‌ها به خط میانی دوخته می‌شود.
 جایی که جمعی از بهترین هافبک‌های گلساز فصل قبل در آن حضور دارند. به صورت مشخص پرسپولیس این فصل سه گلساز برتر فصل قبل را کنار هم در اختیار دارد.
 سعید صادقی که فصل قبل با آماری خیره‌کننده برترین گلساز فصل شد و خودش را به سطح اول فوتبال ایران شناساند، مهدی ترابی که در همین پرسپولیس از این حیث نفر اول بود و سروش رفیعی که در سپاهان درخشید و بالاترین تعداد پاس گل را به‌نام خود ثبت کرد.
صادقی، ترابی و رفیعی فصل قبل روی هم رفته 31 پاس گل دادند اما در حالی که هر سه بازیکن در این فصل جزو نفرات اصلی تیم گل‌محمدی بوده‌اند و در بیشتر دقایق در میدان حضور داشته و خیلی سخت تعویض شده‌اند، طی 9 بازی فقط یک پاس گل به‌نام‌شان ثبت شده.
 سروش که کمتر از حد تصور بوده و فقط مقابل سپاهان نیمکت‌نشین شد اما دو نفر دیگر در تمام بازی‌ها فیکس بوده‌اند. در این بین تنها یک پاس گل در هفته سوم به‌نام مهدی ترابی در اراک ثبت شد و دو نفر دیگر هنوز پاس گل نداده‌اند تا مثلث R.S.T که قرار بود پرسپولیس را شبیه همان تیم دهه 60 و اواخر دهه 70 کند، آماری ناامید‌کننده و عجیب از خود بر جای بگذارند.

برچسب‌ها: , , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }