آخرین خبرها

آیا کریم انصاری فرد به بازی نودم می رسد؟


سایت بدون – برای نخستین بار، کریم انصاری‌فرد در زمان مربیگری افشین قطبی به تیم ملی ایران دعوت شد. او که در آن مقطع برای سایپا در لیگ برتر توپ می‌زد، در نخستین بازی ملی خود نیز گل زد تا نام خود را به‌عنوان یک استعداد تازه شکوفا شده بر زبان‌ها بیندازد. کریم که 19 ساله بود بعدها به یکی از بازیکنان اصلی خط حمله تیم ملی ایران بدل شد و الان حدود 13 سال است که به صورت مداوم در اردوها حضور دارد و البته کار با مربیانی چون قطبی، علی دایی، کارلوس کی‌روش، مارک ویلموتس و دراگان اسکوچیچ را تجربه کرده است.
کریم انصاری‌فرد با انجام 89 بازی ملی، باتجربه‌ترین مهره کنونی خط حمله ایران محسوب می‌شود. انصاری‌فرد که در بازی با لبنان تنها چند دقیقه در زمین حضور داشت، اگرچه در گل‌های تیم ملی تأثیر مستقیم نداشت اما با ورود خود زمینه‌ساز دو گلی شد که ایران را به پیروزی شیرین در خاک لبنان رساند. این هشتاد و نهمین بازی مهاجم اردبیلی تیم ملی ایران بود که 5 سال پس از خداحافظی علی دایی، سهمیه شمال‌غرب ایران در تیم ملی را حفظ کرد و حالا فرصتی ویژه برای ورود به جمع 5 بازیکن باسابقه تیم ملی را پیش روی خود می‌بیند.
او که با تنها هشت گل دیگر با رکورد علی کریمی فاصله دارد، در حالی به این تعداد بازی ملی رسیده که احتمالاً در جام جهانی 2022 برای سومین بار در این تورنمنت به میدان خواهد رفت تا رکوردهایی فوق‌العاده را در کنار هم بچیند. انصاری‌فرد که این روزها برای آ. ا. ک آتن در لیگ یونان بازی می‌کند، بعد از احسان حاجی‌صفی، کاپیتان دوم تیم ملی ایران محسوب می‌شود. او با تجربه بالای خود تا حدود زیادی توانسته اردوی تیم ملی را به آرامش برساند و در این مسیر مهره‌ای کارآمد به حساب می‌آید.

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }