آخرین خبرها

از ایلان ماسک تا جف بیزوس/ این 7 نفر در سال کرونایی بیشتر از همه دنیا پول در آوردند


سایت بدون – همواره با پایان یافتن سال میلادی، تحلیلگران بازار حساب‌های بانکی مدیران‌عامل در بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری را زیر نظر می‌گیرند تا مشخص شود در این عرصه رقابتی کدام یک از آنها ثروتمندتر شدند و بیشتر از رقبای خود حقوق گرفتند. مدیران شرکت‌های بزرگ در طول سال بجز حقوق و دستمزد، مبالغ دیگری را در قالب پاداش، سود سهام و… دریافت می‌کنند و مجموع آنها درآمد یک ساله این افراد را تشکیل می‌دهد.
در بین 350 شرکت بزرگ در ایالات متحده، هر کدام از مدیران عامل در سال 2019 میلادی به طور متوسط 14.5 میلیون دلار کسب درآمد کردند و اگر قرار باشد در شرایط مساوی یکی از ساکنان امریکا چنین درآمدی به دست آورد، باید 400 سال کار کند. حال توجه داشته باشید که میانگین درآمد مدیران‌عامل در سال 2020 میلادی 15درصد افزایش یافت تا این افراد پول بیشتری به جیب بزنند.
گفتنی است از ابتدای دسامبر 2020 مرکز «وال استریت» به صورت 24ساعته در هفت روز هفته بررسی‌های دقیق خود را انجام داد تا مجموع حقوق و درآمدهای یک سال گذشته هر یک از مدیران شرکت‌های بزرگ فناوری را مشخص کند که نتیجه این بررسی‌ها به قرار زیر منتشر شده است.


ایلان ماسک


ماسک بنیانگذار و مدیرعامل شرکت‌های بزرگی چون تسلا، اسپِیس‌اکس، بورینگ کمپانی، نورالینک و… است و برای نخستین بار نام او در جمع ثروتمندترین افراد جهان هم مشاهده می‌شود. او در شرکت تسلا به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده خودروهای برقی در جهان هدایت بخش طراحی محصول، مهندسی و تولید جهانی را برعهده دارد و همچنین به صورت مستقیم در فرآیند تولید باتری و پنل‌های خورشیدی مشارکت می‌کند. ماسک در یک سالی که گذشت از مجموع شرکت‌های خود درآمدی بالغ بر 595.3 میلیون دلار را کسب کرد.
«ایلان ماسک»که هم اکنون 49 سال دارد و در شهر پرتوریا در آفریقای جنوبی متولد شده است با مجموع درآمدی که در سال 2020 میلادی به دست آورد موفق شد ارزش ثروت شخصی خود را به 147.4 میلیارد دلار برساند تا به عنوان یکی از ثروتمندترین مردان جهان هم معرفی شود.


تیم کوک

تیم کوک از کاربران خواست تا میزان استفاده از آیفون را کاهش دهند | راه پرداخت


کوک مدیرعامل شرکت اپل است که به واسطه فعالیت‌های خود در یک سال گذشته، یکی از بیشترین دستمزدها را در جمع بزرگ‌ترین مدیران‌عامل به دست آورده است. از او به عنوان فردی یاد می‌شود که در یک دهه گذشته در عرصه فناوری بیشترین حقوق به او پرداخت شده است.
این طور که خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده است، کوک در سال 2020 میلادی بیش از 122 میلیون دلار حقوق و پاداش از شرکت اپل دریافت کرد. البته بد نیست بدانید پیش از آنکه کوک وارد شرکت اپل شود، نام خود را به مدت یک دهه در جمع مدیرانی قرار داده بود که دستمزد چند میلیون دلاری می‌گرفتند.
ارزش مجموع سرمایه‌های «تیم کوک» حدود یک میلیارد دلار محاسبه می‌شود. او که از سال 1998 وارد اپل شد، در سال 2011 میلادی توانست عنوان مدیرعاملی این شرکت را از آن خود کند و در نخستین سال سکانداری شرکت اپل، حقوق 3.4 میلیون دلاری بگیرد.


مارک زاکربرگ

بیوگرافی مارک زاکربرگ - زومیت


زاکربرگ بنیانگذار و مدیرعامل شرکت فیس‌بوک محسوب می‌شود و در جمع بزرگ‌ترین مدیران‌عامل جهان که در سال 2020 میلادی بیشترین حقوق را دریافت کردند، نام او در رتبه شانزدهم به چشم می‌خورد. او در یک سال گذشته 23.41 میلیون دلار حقوق و پاداش دریافت کرد و البته مجموع درآمدهای شرکت او در سال 2020 میلادی معادل 70.7 میلیارد دلار محاسبه شد.
مجموع دستمزد او در سالی که گذشت به طور میانگین 94 برابر بیشتر از دستمزد یک کارمند عادی در شرکت فیس‌بوک بود. البته باید توجه داشته باشید حقوق رسمی که زاکربرگ هر سال از شرکت فیس‌بوک دریافت می‌کند تنها یک دلار است و در عوض او درآمد اصلی خود را از سود سهام و پاداش‌های سالانه به دست می‌آورد.
ارزش مجموع درآمدهای زاکربرگ در پایان سال 2020 میلادی معادل 98.3 میلیارد دلار محاسبه شد. «مارک زاکربرگ» هم اکنون 36 ساله است و از سال 2004 میلادی مدیرعاملی شرکت فیس‌بوک را در دست دارد. از او به عنوان جوان‌ترین میلیاردر جهان هم یاد می‌کنند و این مدیر جوان در سال‌های اخیر شرکت‌های بزرگ دیگر از جمله واتس‌اپ و اینستاگرام را هم خریداری کرده است.


چارلز رابینز

مدشیرعامل سیسکو : کووید 19 اجباری برای انتقال به سمت خدمات به عنوان سرویس |  آرپکو


رابینز که سکان شرکت سیسکو را در دست دارد به عنوان یکی از موفق‌ترین مدیران جهانی محسوب می‌شود و در سال 2020 میلادی درآمدی بالغ بر 25.82 میلیون دلار از این شرکت کسب کرده است.
شرکت سیسکو در سال گذشته موفق شد به واسطه مدیریت رابینز، ارزش مجموع درآمدهای خود را به 49.3 میلیارد دلار برساند. میانگین دستمزدی که مدیرعامل سیسکو در یک سال گذشته دریافت کرد 182 برابر بیشتر از کارمندان عادی این شرکت محاسبه شد. سابقه همکاری «چارلز رابینز» با سیسکو به دو دهه می‌رسد و البته او از 26 ژوئیه 2015 به عنوان مدیرعامل شرکت فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد.
رابینز در سال 2019 میلادی 23.2 میلیون دلار حقوق و پاداش گرفته بود که این مسأله نشان داد مجموع درآمدهای او در سال 2020 بیشتر شده است. با تمام این توضیحات، شرکت سیسکو در سال 2020 میلادی از کاهش 5 درصدی درآمدهای خود خبر داد که این مسأله مدیرعامل و معاونان او را نگران کرد. رابینز هم اکنون در حال انجام برخی تغییرات ساختاری در سیستم مدیریتی شرکت است تا سال 2021 درآمدهای از دست رفته را جبران کند.


ساتیا نادلا

بیوگرافی ساتیا نادلا - زومیت


نادلا که مدیرعامل شرکت مایکروسافت است در سال مالی 2020 توانست 44.3 میلیون دلار حقوق و پاداش از این شرکت دریافت کند و ارزش مجموع درآمدهای مایکروسافت را به 143 میلیارد دلار برساند.
میانگین دستمزدی که نادلا در یک سال گذشته دریافت کرد 249 بار بیشتر از دستمزد کارمندان عادی شرکت بود و با وجود این گفته شد در یک سال گذشته که بیشتر کارمندان مایکروسافت به علت شیوع ویروس کرونا خانه‌نشین شدند، حقوق آنها اندکی افزایش یافت.
مجموع درآمدهای نادلا در سال 2020 میلادی نسبت به سال قبل از آن 66 درصد افزایش یافت که این اتفاق به دلیل افزایش ارزش سهام مایکروسافت صورت گرفت. طی دو سال گذشته ارزش سهام مایکروسافت در بازارهای بورس تقریباً دو برابر شد.
نادلا در سال 1992 میلادی وارد شرکت مایکروسافت شد و از سال 2014 نیز فعالیت خود را به عنوان مدیرعامل شرکت آغاز کرد. مایکروسافت در سال 2019 دستمزدی معادل 42.9 میلیون دلار به مدیرعامل خود پرداخت کرده بود.


ساندار پیچای

زندگینامه ساندار پیچای ، مدیرعامل موفق گوگل - موفق شو


پیچای که مدیرعامل شرکت گوگل محسوب می‌‌شود در یک سال گذشته 280.62 میلیون دلار حقوق و پاداش دریافت کرد و البته مجموع درآمدهای شرکت مادر آلفابت در این سال 161.9میلیارد دلار محاسبه شد.
میانگین حقوق پیچای در این سال 1085 برابر بیشتر از کارمندان عادی گوگل بود. بخش اعظم درآمد یک سال گذشته پیچای معادل 277 میلیون دلار در قالب سود سهام شرکت به او رسید.
«ساندار پیچای» که از سال 2015 میلادی به عنوان مدیرعامل این شرکت فعالیت می‌کند حقوق ثابت سالانه 650 هزار دلاری را از این شرکت می‌گیرد. باید توجه داشت که گوگل هم‌اکنون چند پرونده قضایی نقض قوانین را در نقاط مختلف جهان در دست دارد که باید به ازای هر کدام از آنها چندین میلیون دلار جریمه پرداخت کند.


جف بیزوس

جف بیزوس در ۱۵ دقیقه ۱۳ میلیارد دلار پولدارتر شد! - همشهری آنلاین


بیزوس که ثروتمندترین مرد جهان است و هم اکنون در سن 56 سالگی به سر می‌برد، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت آمازون محسوب می‌شود. ارزش مجموع سرمایه‌های شخصی بیزوس، هم اکنون 185.2 میلیارد دلار محاسبه می‌شود و از سال 2017 تاکنون عنوان ثروتمندترین فرد جهان در تاریخ معاصر را از آن خود کرده است.
به گفته نشریه فوربز، بیزوس نخستین فرد در تاریخ است که ارزش مجموع درآمدهای او از 200 میلیارد دلار هم فراتر رفته است. در حالی که حقوق ثابت «جف بیزوس» در شرکت آمازون 81.8 هزار دلار در نظر گرفته شده است، ارزش مجموع حقوق و پاداشی که طی یک سال گذشته از سوی آمازون و زیرمجموعه‌های آن به آقای مدیرعامل پرداخت شد 1.68 میلیون دلار بوده است.

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }