آخرین خبرها

با كار در یك شركت نوپا چه می‌آموزیم؟


سایت بدون –  با تغییر نگرش نسبت به كار و محیط‌های كاری، امروزه كسب‌وكارهای نوپا توانسته‌ است محبوبیت زیادی بین افراد كسب كند. بسیاری از افراد دوست دارند به‌جای عادت به روزمرگی، در محیط فعال یك شركت نوپا (استارت‌آپ) مشغول به كار شوند و ساعت‌های خود را با تیمی پرانرژی‌تر بگذرانند. این تیم‌ها معمولا كوچك‌تر و صمیمی‌تر از تیم‌های سازمانی هستند و افراد، آزادی عمل بیشتری را در آنها تجربه می‌كنند. همكاری با یك شركت نوپا می‌تواند به رشد مهارت‌هایی در افراد كمك كند كه در ادامه به آنها اشاره می‌كنیم:
منعطف بودن
در محیط یك شركت نوپا، بیشتر نقش‌ها بین افراد تقسیم می‌شود. وقتی ساختار سنتی مدیریت دیگر وجود ندارد، همه باید بخشی از مسؤولیت‌های مدیر را برعهده بگیرند. انعطاف باعث می‌شود كه تیم بتواند با انواع بحران‌ها مقابله كند. انعطاف از رموز موفقیت شركت‌های نوپاست و پرورش این مهارت در افراد به بهتر شدن تعاملات تیمی كمك می‌كند.
تحمل ریسك و مسؤولیت
شرایط اقتصادی و رشد در یك شركت نوپا متغیر است و افراد ممكن است فراز و نشیب‌های زیادی را متحمل شوند. به همین ترتیب اعضای یك تیم شاغل در شركت نوپا باید تحمل مواجهه با انواع ریسك و تغییرات شدید را داشته باشند. هرچقدر فعالیت یك شركت نوپا جدی‌تر شود مسؤولیت‌های سنگین‌تری را به افراد تحمیل خواهد كرد بنابراین با رشد آن شركت، تحمل ریسك و مسؤولیت در افراد هم رشد خواهد كرد.
«نه» به فردگرایی
كار شركت نوپا با محوریت یك نفر پیش نخواهد رفت و نیاز به همكاری همه افراد تیم دارد. تیم‌های شركت‌های نوپا كوچك هستند و اگر كسی بخواهد اعمال زور و قدرت كند، به همه تیم آسیب خواهد زد. از طرفی بودجه شركت‌های نوپا زیاد نیست و افراد بیشتر به‌واسطه علاقه‌ به همكاری مشغول هستند؛ بنابراین فردگرایی می‌تواند به تیم آسیب‌های جدی وارد كند. آسان بودن ارتباطات و گروهی بودن فعالیت‌ها كمك می‌كند كه مهارت جمع‌گرایی در اعضای یك شركت نوپا تقویت شود.
هم‌سطح بودن
در یك شركت نوپا مدیریت به‌صورت هم‌سطح و نه از بالا به پایین اعمال می‌شود. ارتباط بین افراد ساده‌تر است و نیازی به مكاتبات طولانی برای دیدن مدیر یا اعلام درخواست‌ها وجود ندارد. افراد ازنظر جایگاه باهم تفاوت ندارند و بیشتر همكاران اصلی تیم سهام‌دار هستند. به همین دلیل سلسله‌مراتب و ارتباطات بالادستی و پایین‌دستی در شركت نوپا شكل نمی‌گیرد. همین امر كمك می‌كند افراد مهارت همكاری هم‌سطح را یاد بگیرند.
به‌روز بودن
بازار شركت نوپا ممكن است روزبه‌روز تغییر كند. رقبا همواره در كمین هستند. هرلحظه ممكن است تیم جدیدی با مزیت رقابتی‌ بیشتر وارد بازار شود. برای همین در یك شركت نوپا افراد همیشه به‌روز هستند. اخبار مرتبط را دنبال می‌كنند و بررسی رقبا و بازار را به‌طور همیشگی در نظر دارند. كار كردن در یك شركت نوپا كمك می‌كند افراد ارتباط بهتری با آمار و ارقام و اخبار بگیرند.

برچسب‌ها: , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }