آخرین خبرها

برانکو فهرست خریدش را شفاهی گفت /سرنوشت تابستانی پرسپولیس

سایت بدون- گرفتن فهرست خرید از برانکو، قبل از رفتنش می‌توانست تضمین خوبی برای پرسپولیسی‌ها باشد که او برمی‌گردد. برانکو اما در نهایت حاضر نشد هیچ فهرست خریدی را به صورت کتبی در اختیار باشگاه بگذارد. او مقابل اصرارهای باشگاه پرسپولیس فقط به صورت شفاهی اعلام کرد که برای تقویت تیم دو مدافع میانی، یک هافبک و یک مهاجم لازم است. این چهار بازیکن البته در صورتی می‌توانند نیازهای پرسپولیس را برطرف کنند که بازیکنی از بازیکنان فعلی لژیونر نشود. این اما در حالی است که خبرهای زیادی مطرح می‌شود درباره پیشنهادهایی که برای بازیکنان پرسپولیس وجود دارد.
مهدی ترابی، علی علیپور، شجاع خلیل‌زاده و علیرضا بیرانوند بازیکنانی هستند که تصمیم آنها در قبال پیشنهادهای خارجی‌شان می‌تواند شرایط نقل و انتقالات تابستانی را برای پرسپولیس تغییر دهد.
مهدی ترابی که با پرسپولیسی‌ها قرارداد مشروط دارد، بیشتر از هر بازیکن دیگری ممکن است برای فصل آینده لژیونر شود که اگر چنین شود مسوولان پرسپولیس باید یک هافبک دیگر به بازیکنان مورد نیاز برانکو اضافه کنند و خبرهای جدی‌تر درباره جدایی آنها به گوش می‌رسد.
علی علیپور اما دیگر بازیکنی است که از ابتدای فصل هم زمزمه‌هایی درباره پیشنهادهای خارجی‌اش مطرح می‌شد اما به خاطر شرایط حساس پرسپولیس، در نهایت حاضر به جدایی از این تیم نشد. او اما حالا می‌خواهد پیشنهادهای خارجی‌اش را جدی‌تر از قبل بررسی کند.
علیرضا بیرانوند و پیشنهادهایش اما بیشتر از احتمال جدایی ترابی و علیپور سروصدا به پا کرده است. بیرانوند که از ابتدای فصل هم حرف از پیشنهادهای خارجی می‌زد، حالا احتمال جدایی‌اش جدی‌تر مطرح شده. دلیل آن هم اتفاق عجیبی است که در همین راستا در فضای مجازی رخ داده است. چندین ستاره تیم ملی مانند علیرضا جهانبخش، رامین رضاییان، مهدی طارمی و … که رابطه نزدیکی با علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس دارند، همگی به اتفاق و در یک زمان در پست آخر فوق ستاره سرخ‌ها بدون هیچ توضیحی کامنت «تبریک» گذاشتند. هیچ پاسخی هم به سوال کاربران ندادند. باشگاه‌ پرسپولیس اما خیلی زود به این اتفاق واکنش نشان داد. یکی از مسوولان باشگاه پرسپولیس درباره این جدایی می‌گوید: «چنین مسأله‌ای را من از شما شنیدم چون هیچ درخواستی به شکل رسمی و به صورت ایمیل برای بیرانوند ارسال نشده است. حالا از طرف باشگاه رم و یا دیگر باشگاه‌ها، ما پیشنهادی دریافت نکرده‌ایم.»
شجاع خلیل‌زاده هم به تازگی به جمع بازیکنانی اضافه شده که احتمال جدایی‌شان مطرح است. خبرهایی درباره پیشنهاد قطری او به گوش می‌رسد که می‌تواند مقدمه‌ساز جدایی این بازیکن شود. آدام همتی هم دیگر بازیکنی است که مثل علیپور این فصل 25 ساله می‌شود و سهمیه بزرگسال به حساب می‌آید. همتی که مدت زمان زیادی مصدوم بود و حالا معلوم نیست که باشگاه تمایلی به حفظ او داشته باشد یا نه؟
علاوه بر اینها خبرهایی هم درباره جدایی احتمالی رادوشوویچ و بودیمیر به گوش می‌رسد. طبیعی است که باشگاه پرسپولیس به دلیل مشکلات ارزی، نتواند مطالبات این دو بازیکن را پرداخت کند. ضمن اینکه بودیمیر هم تأکید کرده که در هر صورت حاضر به ماندن نیست. به دنبال همین مشکلات ارزی، وضعیت بشار رسن هم نامعلوم است. او گفته تا طلب 70 هزار دلاری‌اش را از باشگاه پرسپولیس نگیرد، حتی حاضر به مذاکره هم نخواهد بود. در کنار بازیکنانی که شاید از جمع پرسپولیسی‌ها جدا شده‌اند، پرونده بازیکنان ورودی به پرسپولیس هم قابل بحث است. بخصوص که تعدادی از این بازیکنان، آنها هستند که بعد از جدایی می‌خواهند به پرسپولیس بازگردند. با توجه به شرایط موجود و سیاست‌هایی که باشگاه‌ها در فصل نقل و انتقالات خواهند داشت، بعید است بازیکن خارجی گرانی جذب پرسپولیس شود و آنها احتمالا به دنبال بازگرداندن ستاره‌های پیشین خود خواهند بود که در صدر این فهرست افرادی مثل مهدی طارمی و فرشاد احمدزاده حضور دارند. بازیکنانی که در شرایطی سخت پرسپولیس را رها کردند، حالا در خارج از کشور شرایط خوبی ندارند و خیلی مایلند تا در صورت نیاز برانکو (یا هر سرمربی دیگری) یک بار دیگر پیراهن پرسپولیس را بر تن کنند. در این بین البته صحبت‌هایی هم درباره وحید امیری و صادق محرمی مطرح شده که احتمال بازگشت آنها به ایران کمتر از بقیه است. محرمی که قرارداد 5 ساله‌ای با دیناموزاگرب منعقد کرده، برای این تیم زیاد بازی نکرده اما بعید است که پرسپولیس یا تیم‌های خواهان او در کرواسی بتوانند مبلغ رضایتنامه‌اش را بپردازند.

برچسب‌ها: , , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }