آخرین خبرها

حالا فقط دوئل با رونالدو مانده/مسی رکورد پله را شکست


لیونل مسی عنوان بهترین گلزن تاریخ آمریکای جنوبی را از پله گرفت. او در بازی پاری‌سن‌ژرمن برابر بروژ دو گل زد. این فوق‌ستاره آرژانتینی، گل‌های سوم و چهارم تیم موریسیو پوچتینو را به ثمر رساند و کمک کرد تیمش با نتیجه چهار بر یک پیروز شود.
اولین گل او 757امین گل دوران بازی‌اش بود و او با آن گل به آمار پله رسید. مسی سپس با پنالتی نیمه دومش از پله عبور کرد. کیلیان امباپه، همبازی او در پی‌اس‌جی هم در این بازی تبدیل به جوان‌ترین بازیکنی شد که به آمار 30 گل در لیگ قهرمانان می‌رسد. او در حالی که 22 سال و 352 روز سن داشت، به این آمار رسید. رکورد قبلی در اختیار مسی با 23 سال و 131 روز بود که در سال 2010 به ثبت رسید.
به این ترتیب مسی دومین گلزن برتر تاریخ است و تنها کریستیانو رونالدو از منچستر یونایتد با 801 گل در دوران بازی از او بالاتر قرار دارد.
رونالدو گل‌های 800 و 801ام خود را برابر آرسنال به ثمر رساند. به این ترتیب او 686 گل باشگاهی زده و 115 گل ملی هم به ثمر رسانده است. رونالدو بهترین گلزن ملی تاریخ است.
این بازیکن 36ساله 450 گل برای رئال مادرید، 130 گل برای منچستر یونایتد، 101 گل برای یوونتوس و 5 گل برای اسپورتینگ لیسبون زده است.
مسی آمار 672 گل برای بارسلونا را دارد و تعداد گل‌های او برای بارسا از مجموع تعداد گل‌های نفرات دوم، سوم و چهارم بیشتر است.
این ستاره 34ساله شش گل هم در 14 بازی برای پی‌اس‌جی به ثمر رسانده است. او 80 گل ملی هم برای آرژانتین زده است.
مسی در لیگ قهرمانان 154 بازی انجام داده و 125 گل زده است. او آمار چهار قهرمانی در این تورنمنت را هم دارد.
البته تعداد گل‌های پله مورد بحث است و وقتی رونالدو از آمار او عبور کرد، هم خود پله و هم باشگاه سانتوس حاضر نشدند این موضوع را به رسمیت بشناسند.
پله در بیو اینستاگرام‌اش، تعداد گل‌هایش را به 1283 گل تغییر داد. او البته این تعداد گل را زده است اما 526 گل او در دیدارهای غیررسمی دوستانه و بازی‌هایی بوده که در تور برگزار کرده است. برخی از گل‌های او با پیراهن تیم «گارد ساحلی ششم» در مسابقات ارتش‌های جهان زده شده است.
تعداد گل‌های رسمی پله 757 در 812 بازی است. البته میانگین گل‌های پله در هر بازی بسیار بیشتر از رونالدو و مسی است.
پله هرگز در تیم‌های اروپایی بازی نکرد و 18 سال را در سانتوس گذراند و برای دو سال پایانی بازی‌اش به نیویورک کاسموس رفت.

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }