آخرین خبرها

خبر خوش برای علاقه مندان به انیمه/بازگشت «میازاکی» از بازنشستگی

سایت بدون- «هایائو میازاکی»، انیماتور معروف ژاپنی، پس از ۸ سال برای ساخت یک انیمیشن بلند به دنیای فیلمسازی بازگشت.

هایائو میازاکی که به عنوان یکی از برجسته‌ترین فیلمسازان تاریخ پویانمایی شناخته می‌شود، در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز از تصمیم خود برای بازگشت از بازنشستگی خبر داد.

این کارگردان افسانه‌ای در پروژه جدید خود یک انیمیشن بلند براساس کتاب تو چطور زندگی می‌کنی؟ (۱۹۳۷) نوشته جنزابورو یوشینو می‌سازد. این رمان که از داستان‌های محبوب میازاکی‌ است، داستان پسر نوجوانی را دنبال می‌کند که پس از مرگ پدرش به زندگی با عمویش وادار می‌شود.

توشیو سوزوکی، از بنیانگذاران و تهیه‌کنندگان استودیو جیبلی (Ghibli)، مشهورترین استودیو ژاپن و جهان در زمینه ساخت انیمه، این فیلم جدید را یک فانتزی عظیم نامیده است.

میازاکی تاکنون بارها خود را بازنشست کرده است؛ این اتفاق اولین بار در اواخر دهه ۱۹۹۰ افتاد. این کارگردان یک سال بعد برای کارگردانی انیمیشن برنده جایزه اسکار شهر اشباح (۲۰۰۲) بازگشت. آخرین فیلم میازاکی باد برمی‌خیزد (۲۰۱۳) بود، درباره زندگی جیرو هوریکوشی طراح هواپیماهای جنگنده زیرو در جنگ جهانی دوم.  

جزئیات بیشتر درباره انیمیشن جدید میازاکی به زودی اعلام می‌شود.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }