آخرین خبرها

خبر خوش برای علاقه مندان به والت دیزنی ژاپن/ استاد میازاکی برمی گردد

سایت بدون -هایائو میازاکی معروف به والت دیزنی ژاپنی، بعد از یک دوره بازنشستگی خودخواسته از سال ۲۱۰۳، اکنون در تدارک ساخت دو پروژه کارتونی جدید است. او این دو فیلم انیمیشن را در استودیوی خودش «جیبلی» خواهد ساخت که از شش سال پیش به این سو دوره ای نزولی را سپری می کرد و اثر در خوری ارائه نکرده بود. این در حالی است که طی دوره بازنشستگی موقت این چهره معروف، بسیاری از کارمندانش در استودیو «جیبلی» به استودیوی رقیب با عنوان «پونوک» کوچ کرده بودند و حالا با جدی شدن بازگشت میازاکی، احتمال پیوستن دوباره کارمندان جدا شده هم وجود دارد.

میازاکی سال ۲۰۱۳ فیلم انیمیشن «باد وزیدن گرفته» را ساخت که بر خلاف ساخته های قبلی اش با اعتراضات تماشاگران بویژه در ژاپن مواجه شد. منتقدان معتقد بودند او با ساخت این اثر که به نوعی سیاسی است، نیت حمایت از هواپیماهای جنگی  که باعث شعله ورتر شدن آتش جنگ می شوند را دارد. اتفاقی که موجب شد او در طول سالهای گذشته کار تازه ای ارائه ندهد.

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }