آخرین خبرها

درباره «سی‌ان‌ان»؛ رسانه ای که با ترامپ در افتاده است

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b1/CNN.svg/1200px-CNN.svg.png
سایت بدون -«کیبل نیوز نتورک» که به‌صورت اختصاری با نام CNN شناخته می‌شود، یکی از بزرگترین شبکه‌های خبری جهان است که زیر نظر شرکت امریکایی «ترنِر» از زیرمجموعه‌های گروه «وانر مدیا» به‌عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های رسانه‌ای جهان فعالیت می‌کند. این شبکه تلویزیونی فعالیت خود را در تاریخ اول ژوئن 1980 یعنی 38 سال قبل آغاز کرد و در سال 1985 میلادی توانست به یک شبکه پخش 24ساعته با برنامه‌های خبری متنوع در امریکا و اروپا تبدیل شود. این شبکه تلویزیونی دو سال پس از راه‌اندازی یک شبکه خبری با نام «هدلاین نیوز» را در اختیار مردم گذاشت که به‌صورت شبانه‌روزی مهم‌ترین اخبار داخلی امریکا و اخبار بین‌المللی در آن پخش می‌شد و طولی نکشید که این شبکه ثانویه هم مورد توجه مردم قرار گرفت.
شبکه CNN از همان ابتدا شعار خود را «رهبر جهانی اخبار» قرار داد و البته در سال‌های بعد شعارهای دیگری را هم برای خود انتخاب کرد. در آگوست 2010 اعلام شد بیش از 100 میلیون خانه در امریکا هزینه ماهانه پرداخت می‌کنند تا به محتوای CNN دسترسی داشته باشند. همچنین گفته شد برنامه‌های این شبکه خبری در 890 هزار اتاق در هتل‌های مختلف امریکا پخش می‌شود و مردم کانادا هم به‌صورت گسترده مشترک این شبکه کابلی هستند. در ژوئیه 2015 اعلام شد این شبکه تلویزیونی بیش از 96.3 میلیون مشترک پولی در امریکا دارد و البته برنامه‌های آن به‌صورت مستقیم در 212 کشور جهان پخش می‌شود.
شرکت «وارنر مدیا» که بیش از 30 هزار کارمند دارد و از آن به‌عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های رسانه‌ای جهان یاد می‌کنند، مدیریت محتوای CNN را برعهده دارد. این شرکت توسط یک یهودی به‌نام «جان استانکی» مدیریت می‌شود. پس از مذاکرات طولانی سرانجام در اواسط سال 2018 میلادی موفق شد شرکت «وارنر مدیا» به قیمت 108.7 میلیارد دلار به اپراتور مخابراتی AT&T واگذار شود و بر این اساس CNN هم‌اکنون یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت مخابراتی محسوب می‌شود. دفتر مرکزی سی‌ان‌ان در شهر آتلانتا در ایالت جورجیای امریکا واقع شده است و این شبکه تلویزیونی به زبان‌های مختلف جهان برنامه‌های خبری خود را به‌صورت مستقیم پخش می‌کند.
برچسب‌ها: ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }