آخرین خبرها

درد گوش را جدی بگیرید

http://www.beytoote.com/images/stories/baby/ba3013-2.jpg
سایت بدون -عفونت گوش همان  التهاب در گوش میانی است که در اغلب موارد منشأ باکتریایی دارد. در واقع هنگامی که مایعی پشت پرده صماخ جمع می‌شود شرایط برای عفونت فراهم شده فرد به گوش درد مبتلا می‌شود. هرکسی در هر سنی ممکن است  این بیماری را تجربه کند اما کودکان در سنین زیر ۵سال بیش از سایرین در معرض ابتلا به این عفونت هستند به گونه‌ای که
دکتر مهدی خواجوی، عفونت گوش را شایع‌ترین دلیل مراجعه کودکان به  پزشک می‌داند.
رئیس شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران علائم عفونت گوش میانی در کودکان را چنین توضیح می‌دهد:  بی‌قراری، درد گوش، کم شنوایی همراه با علائم عفونت تنفسی فوقانی مثل سرماخوردگی نشانه‌هایی هستند که باید  جدی گرفته شوند.
دکتر خواجوی با تأکید بر اهمیت درمان به موقع خاطرنشان می کند: درمان در مراحل ابتدایی بسیار آسان‌تر و موفقیت‌آمیز خواهد بود. به طوری‌که گاهی با استفاده از مسکن و آنتی بیوتیک مشکل رفع می‌شود،  اما در عفونت‌های مزمن درمان‌ها سخت‌تر خواهد بود.
وی ادامه می دهد: در گذشته اگر بر اثر عفونت گوش، گوش میانی دچار آسیب پایدار می‌شد، جراح تمام گوش میانی را تخلیه می‌کرد که بر اثر آن بیمار به  افت شنوایی محسوسی دچار می‌شود. ولی امروزه با درمان‌های ترمیمی نه تنها عفونت قابل کنترل است بلکه شنوایی فرد هم بهبود می‌یابد. البته مراجعه به موقع به متخصص در موفقیت درمان اهمیت بسیار دارد.

 

لطفا با لمس عکس زیر عضو کانال تلگرامی بدون شوید

Image result for telegram

 

برچسب‌ها: ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }