آخرین خبرها

در عصر ویلموتس ، چه کسی بیرانوند و رفقا را تمرین می دهد ؟

سایت بدون –
از میان دو دستیاری که قرار است خود مارک ویلموتس به تیم ملی ایران بیاورد نام یکی مشخص شده. لورن اسپینوزی مربی دروازه‌بانی 59 ساله که البته در هیچ تیمی با ویلموتس همکاری نکرده است.
اسپینوزی در مارسی به دنیا آمده و بیشتر دوران فوتبالش را چه به‌عنوان بازیکن چه مربی در این بندر زیبا سپری کرده است.
اسپینوزی در دوران بازیگری بازیکن مهمی نبود. او بیشتر در لیگ‌های آماتوری بازی کرد و برای تیم‌های لابارسه، لروئه، آ.اس مازارگوس و یونیو اسپورتیو مارسی توپ زد تا اینکه سال 94 به المپیک مارسی رسید و تا 2000 عضوی از این باشگاه پرطرفدار بود اما در تمام این 6 سال فقط 5 بازی برای تیمش انجام داد. اسپینوزی در سن 38 سالگی یعنی همان سال 2000 فوتبال را کنار گذاشت و خیلی زود در باشگاه خودش مشغول به کار شد. او سه سال به‌عنوان مربی دروازه‌بان‌های تیم دوم المپیک مارسی کار کرد تا اریک گرتس مربی مشهور بلژیکی او را به تیم اول باشگاه برد و دستیار خودش کرد. اسپینوزی 6 سال در تیم اول مارسی به‌عنوان عضوی از کادر فنی کار کرد. از 16 ژانویه 2004 تا 30 ژانویه 2010. در این مدت او با مربیان بزرگی همکار بود. غیر از اریک گرتس، به ترتیب او با آلبرت امون، ژان فرناندس و دیدیه دشان همکاری کرد تا اینکه به تیم ملی ساحل عاج رفت. این مربی دروازه‌بانی از یک جولای 2010 تا 30 ژوئن 2012 به مدت دو سال در تیم ملی ساحل عاج فعالیت کرد تا کارنامه مربیگری در تیم‌های ملی را هم داشته باشد. او 18 بازی دستیار فرانسیس زاهویی بود و دو مسابقه هم کنار صبری لاموشی کار کرد تا دوباره به فرانسه و باشگاه خودش المپیک مارسی برگردد. اسپینوزی در جولای 2012 به این باشگاه برگشت و تا ژوئن 2014 با مربیانی مثل الی بائوپ و ژوزه آنیگو کار کرد تا اینکه به فوتبال آسیا آمد و دستیار هنک تن‌کاته هلندی در الجزیره امارات شد. بعد از رفتن تن‌کاته، اسپینوزی با دوست قدیمی‌اش اریک گرتس همکار شد و باز هم در امارات ماند. حتی بعد از اخراج گرتس هم با مربیانی مثل دامیان هرتوگ، آبل براگا و مارسل کایزر همکاری کرد تا دوباره به فرانسه و بندر مارسی برگردد. در بازگشت به مارسی او دوباره مربی دروازه‌بان‌های تیم دوم المپیک مارسی شد تا ویلموتس به او پیشنهاد همکاری در تیم ملی ایران را بدهد. اسپینوزی سابقه کار کردن با دروازه‌بان‌های مهمی مثل فابین بارتز و استیو مانداندا که برای المپیک مارسی و تیم ملی فرانسه بازی کرده‌اند را در کارنامه دارد.

برچسب‌ها: , , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }