آخرین خبرها

راهنمای خرید کیسه خواب / طبعیت گردها بدانند

سایت بدون -یکی از لوازم اصلی سفر کیسه‌‌‌خواب است. این کالا به‌ویژه برای طبیعت‌گردها و آنهایی که می‌خواهند سفر ارزان داشته باشند، یک نیاز اساسی است. برخی از افراد به خاطر این‌که کیسه‌خواب فضای زیادی اشغال می‌کند و در آن راحت نیستند، از خریدش اجتناب می‌کنند؛ اما یک کیسه‌خواب مناسب و باکیفیت این معایب را ندارد. آن‌چه در ادامه می‌خوانید، راهنمایی برای خرید کیسه‌خواب مناسب است. توجه داشته باشید که کیسه‌خواب‌های مناسب برای کمپ‌زدن و کوله‌گردی با هم تفاوت دارند؛ کیسه‌خواب‌های مناسب برای کمپ‌زدن فضای کافی دارند و راحت هستند؛ اما کیسه‌خواب‌های مناسب کوله‌گردی سبک هستند و بیشتر برای محافظت افراد در برابر هوای سرد طراحی شده‌اند. اگر قصد دارید با یک تیر دو نشان بزنید و با تهیه یک کیسه‌خواب هم برای کمپ‌زنی و هم برای کوله‌گردی مناسب باشد را انتخاب کنید که بیشتر مناسب کوله‌گردی و سبک باشد تا هنگام حمل آن روی دوش خود اذیت نشوید.
انتخاب کیسه‌خواب مناسب براساس میزان تحمل دما
هر فردی می‌خواهد در هوای سرد در کیسه‌خواب خود کاملا گرم باشد؛ بنابراین بهتر است کیسه‌خوابی را انتخاب کنید که حتی در دمایی کمتر از حداقل دمای ممکن مورد نظر شما باز هم شما را کاملا گرم نگه دارد. کیسه‌خواب‌های تابستانی تا دمای منفی یک، کیسه‌خواب‌های سه فصل از دمای منفی یک تا دمایی حدود منفی ۹٫۵ درجه و کیسه‌‌خواب‌های زمستانی تا دمایی حدود منفی ۹٫۵ درجه و کمتر از شما در برابر سرما محافظت می‌کنند، همچنین باید در نظر داشت شاخص‌های دیگری نیز برای تعیین کیفیت یک کیسه‌خواب وجود دارد که از میان آنها می‌توان به میزان مقاومت آن در برابر رطوبت و باد اشاره کرد. هنگام انتخاب کیسه‌خواب باید عواملی همچون نوع لباس خود هنگام خواب، تشک مورد نظر شما و میزان سوخت‌و‌ساز بدنتان را هم در نظر بگیرید.
انتخاب کیسه‌خواب براساس شکل
کیسه‌های خواب در اشکال متفاوتی عرضه می‌شوند که نقش مهمی در راحتی آن دارند؛ بهترین روش برای کسب اطمینان از راحتی کیسه‌خواب، خوابیدن در آن است. متداول‌ترین نوع کیسه‌خواب‌ها معمولا مستطیل بوده و این نوع کیسه‌خواب برای کمپ‌زدن نیز مناسب هستند؛ زیرا فضای نسبتا زیادی دارند و کاملا راحت هستند.
انواع کیسه‌خواب براساس شکل به شرح زیر است:  
مستطیل: این نوع کیسه‌خواب فضایی کافی برای دست و پاها دارد و می‌توانید دست‌ها و پاهای خود را به راحتی در آن بکشید؛ حتی می‌توانید زیپ آن را کاملا باز کنید و از آن مثل یک تشک راحت استفاده کنید.
نیمه‌مستطیل: این نوع کیسه‌خواب ظاهری شبیه بشکه و اشکال متفاوتی دارد. این نوع کیسه‌خواب هم راحت است و هم شما را گرم می‌کند.
مومیایی شکل: این نوع کیسه‌خواب‌ها مانند مومیایی به نظر می‌رسد و برای کاهش وزن و افزایش مقاومت آن در برابر سرما به این شکل طراحی شده است. این نوع کیسه‌خواب مانند قنداق دور بدن شما می‌پیچد!
کیسه‌خواب دوقلو: این نوع کیسه‌خواب برای دو نفر کاملا مناسب است، همچنین می‌توانید برای خوابیدن در کنار هم از کیسه‌خواب‌های مستطیلی که قابلیت اتصال به یکدیگر را دارند، استفاده کنید؛ البته باید برند و مدل هر دو کیسه‌خواب یکی باشد. در ضمن زیپ یکی از کیسه‌‌خواب‌ها باید در سمت چپ و دیگری در سمت راست باشد، تا هنگامی که در آنها خوابیدید، بتوانید آنها را ببندید.
کیسه‌خواب مخصوص کودکان: این نوع کیسه‌خواب‌ها نسبت به انواع معمولی خود کوتاه‌تر، کوچکتر و راحت‌تر بوده و دارای انواع متنوع‌تر با قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند.
کیسه‌خواب‌ها برای عایق شدن در برابر سرما یا با مواد مصنوعی پر می‌شود یا مواد طبیعی. مزایای هر دو نوع کیسه‌خواب را بیان می‌کنیم. کیسه‌خواب‌هایی که با مواد طبیعی پر می‌شوند، مقرون‌به‌صرفه‌ هستند، مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند، سریع‌تر خشک می‌شوند و حساسیت‌زا نیستند. کیسه‌خواب‌هایی که با مواد مصنوعی پر می‌شوند، سبک وزن هستند، در برابر هوای خشک و سرد عملکرد بسیار خوبی دارند، در محیط‌های مرطوب در برابر آب مقاوم هستند، برای بسته‌بندی راحت‌تر به‌ راحتی کوچک و فشرده می‌شوند و درنهایت ماندگاری زیادی دارند. این نوع کیسه‌خواب برای چند ‌سال شکل و مقاومت بالا در برابر سرما را حفظ می‌کند. برخی از برندها برای تامین مواد طبیعی محصولات خود از پر پرندگانی مانند اردک و غاز که پر نرمی دارند، استفاده می‌کنند؛ البته برخی از آنها این کار را کاملا کنترل‌شده انجام می‌دهند و آسیبی به این پرندگان نمی‌زنند. در صورت انتخاب کیسه‌خوابی با مواد طبیعی برای جلوگیری از فراگیرشدن آسیب‌دیدن این پرندگان، کیسه‌خوابی را انتخاب کنید که برچسب RDS یا TDS داشته باشند.
دیگر ویژگی‌های ضروری یک کیسه‌خواب مناسب
برخورداری از پوشش بیرونی برای محافظت بهتر مواد عایق کیسه‌خواب در برابر رطوبت و آب. همانطور که گفتیم کیسه‌خواب‌ها مواد عایقی دارند که آنها را گرم و نرم می‌کند. برخی از کیسه‌خواب‌ها دارای پوشش بیرونی از جنس پلیمر یا نایلون هستند که از مواد داخل آنها را در برابر آب و رطوبت محافظت می‌کند.
برخورداری از کلاه
اگر کیسه‌خواب کلاه داشته باشد و هنگام خواب آن را روی سر خود بکشید، قطعا هوای سرد کمتری به داخلش نفوذ می‌کند.
برخورداری از چند زیپ
اگر کیسه‌خواب چند زیپ داشته باشد، بهتر می‌توانید میزان ورود و خروج هوا به آن را کنترل کنید. در ضمن در برخی از کیسه‌خواب‌ها برای جلوگیری از گیرکردن یا خراب‌شدن زیپ‌ها، روی آنها یک محافظ یا پوشش قرار می‌گیرد.
برخورداری از جیب کناری
در کنار برخی از کیسه‌خواب‌ها جیبی وجود دارد که می‌توانید اشیای کوچکی مثل ساعت جیبی را در آن قرار دهید.
لوازم جانبی
کیف: با گذاشتن کیسه‌خواب در کیف فضای کمتری اشغال می‌شود و حمل آن هم راحت‌تر می‌شود.
کیف نگهداری کیسه‌خواب
کیف نگهداری: برخی از کیسه‌خواب‌ها علاوه بر کیف اصلی خود کیف دیگری نیز دارند که به منظور نگهداری طولانی‌مدت و محافظت از مواد عایق آن استفاده می‌شود. این کیف‌ها معمولا توری یا کتانی هستند.
روکش کیسه‌خواب
روکش: یک روکش نرم باعث می‌شود کیسه‌خواب نرم باقی بماند و گرمای بیشتری در خود حفظ کند.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }