آخرین خبرها

ستاره‌های آسیایی لیگ جزیره در جام ملت‌ها /حمله انگلیسی

Image result for english star in asian cup

 متئو رایان؛ تیم ملی استرالیا، باشگاه برایتون 
گلر 29 ساله باشگاه در فصل جاری لیگ برتر 1530 دقیقه درون دروازه این تیم ایستاده و با ثبت 56 سیو، در رده پنجم بهترین دروازه‌بان‌های لیگ جزیره از این حیث قرار دارد. او همچنین توانسته 3 كلین شیت هم به نام خودش ثبت كند. رایان در سال 2017 و به صورت قرضی از باشگاه بلژیكی خِنك به برایتون پیوست و خیلی زود به گزینه اصلی كریس هاتن درون دروازه این تیم تبدیل شد. او 49 بازی ملی در كارنامه‌اش دارد و یكی از عوامل اصلی قهرمانی استرالیا در جام ملت‌های 2015 در كشور خودش بود. او در جام ملت‌های گذشته، 3 كلین شیت را در مسیر قهرمانی این تیم به نام خودش ثبت كرد.
 علیرضا جهانبخش؛ تیم ملی ایران، باشگاه برایتون
فوروارد تیم ملی فوتبال ایران پس از گذراندن سه فصل موفق با تیم هلندی آلكمار، تابستان گذشته با قراردادی پنج ساله به برایتون پیوست. او در آخرین فصل حضورش در هلند توانست برای آلكمار 21 گل بزند و آقای گل لیگ این كشور شود. گرچه او طی چند هفته گذشته به دلیل مصدومیت از تركیب تیمش خارج بوده است، اما تاكنون ده بازی برای تیمش انجام داده كه در چهار مورد از ابتدا وارد زمین شده است.
كارلوس كی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران امیدوار است جهانبخش در كنار دیگر بازیكنان تیم ایران بتواند در جام ملت‌های هفدهم به موفقیت برسد. این مهاجم 25ساله هنوز در عرصه بین‌المللی به موفقیت نرسیده و امید دارد در امارات به این ناكامی پایان بدهد.
 یوشی نوری موتو؛ تیم ملی ژاپن، باشگاه نیوكاسل
مهاجم ژاپنی تیم فوتبال نیوكاسل اول در لیست آسیایی سامورایی‌ها نبود، اما مصدومیت لحظه آخری تاكوما آسانو موجب شد تا هاجیمه موری واسو، سرمربی تیم ملی ژاپن موتو را برای جام ملت‌های 2019 به تیم ملی دعوت كند. او ابتدای فصل جاری از باشگاه آلمانی ماینس به نیوكاسل آمد و در چهار بازی كه از ابتدا برای این تیم به میدان رفته، تنها یك گل زده است. این مهاجم 26ساله در تركیب تیم ملی ژاپن در جام جهانی روسیه هم حضور داشت و با این تیم تا یك‌هشتم نهایی بالا رفت. او می‌تواند در كسب پنجمین قهرمانی ژاپن در این رقابت‌ها نقش مهمی داشته باشد.
 مایا یوشیدا؛ تیم ملی ژاپن باشگاه ساوتهمپتون
یوشیدا یكی از باتجربه‌ترین آسیایی‌ها در لیگ جزیره به حساب می‌آید و هم‌اكنون هفتمین فصل حضورش در لیگ برتر انگلیس را تجربه می‌كند. او در این مدت 135 بازی در لیگ جزیره انجام داده و جزو اولین بازیكنانی بود كه نامش برای جام ملت‌های 2019 اعلام شد. او در تمام بازی‌های ژاپن در جام جهانی 2018 حضور داشت و یكی از عوامل اصلی استحكام خط دفاعی این تیم بود. او در تیم قهرمان ژاپن در جام ملت‌های آسیا سال 2011 قطر تیر حضور داشت و حالا مربیان این تیم امیدوارند از تجربه این مدافع در امارات هم استفاده كنند.
 كی سونگ یونگ؛ تیم ملی كره‌جنوبی، باشگاه نیوكاسل 
بدترین خبر برای نیوكاسل این است كه بازی‌های آخر سال 2018 و بازی‌های ابتدایی 2019 را باید بدون دو ستاره آسیایی‌اش انجام دهد. بعد از موتو ژاپنی، سونگ یونگ كره‌ای هم باید به دلیل جام ملت‌ها از این تیم جدا شده و به امارات برود. این در حالی است كه سونگ در هفته‌های گذشته عملكرد خوبی در نیوكاسل داشته است. 
به همین دلیل هم بود كه رافائل بنیتز، سرمربی اسپانیایی نیوكاسل نگرانی‌اش از رفتن این بازیكن كره‌ای را این‌طور بیان كرد: مذاكرات زیادی با كره‌ای‌ها انجام دادیم تا این بازیكن را در ماه دسامبر بیشتر در اختیار داشته باشیم، اما هیچ شانسی در این زمینه نداریم. 
بازیكن سابق تیم سوانسی 103 بازی ملی دارد و می‌خواهد ناكامی تیمش در فینال 4 سال پیش مقابل استرالیا را امسال با قهرمانی جبران كند.
 سون هیونگ مین، تیم ملی كره‌جنوبی، باشگاه تاتنهام 
بی‌شك باید سون هیونگ مین را بزرگ‌ترین ستاره جام ملت‌های 2019 دانست. این هافبك كره‌ای از زمان پیوستن به تاتنهام در سال 2015، زیر نظر پوچتینو روز به روز بهتر شده و در فصل جاری لیگ جزیره هم 3 گل زده و دو پاس گل نیز به هم تیمی‌هایش داده‌است. 
در ماه آگوست سال جاری، او همراه تیم ملی كره‌جنوبی توانست قهرمان بازی‌های آسیایی شده و از خدمت دو ساله سربازی معاف شود. البته باشگاه تاتنهام توانسته موافقت كره‌ای‌ها را گرفته و سون هیونگ مین بعد از دو بازی مرحله گروهی جام ملت‌ها به جمع چشم بادامی‌ها اضافه می‌شود. 

منبع:فاکس اسپورت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }