آخرین خبرها

سرانجام چه کسی جانشین کی‌روش در تیم‌ملی فوتبال می‌شود؟

سایت بدون – رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برای فوتبال ایران با 2 پایان متفاوت همراه بود، اول اینکه حسرت قهرمان نشدن در آسیا ادامه‌دار شد و دوم اینکه دوباره همه در هیاهوی انتخاب سرمربی بعدی قرار گرفتند. رفتن کارلوس کی‌روش و ثبت قرارداد این سرمربی پرتغالی با تیم‌ملی کلمبیا به معنای این بود که ما دوباره باید منتظر فرآیند گزینش نفر بعدی باشیم. کسی که از نظر خیلی‌ها حداقل باید ادامه‌دهنده روندی باشد که تیم‌ملی طی سال‌های اخیر در پیش گرفته. فوتبال ایران اما هیچ‌وقت با چنین فرآیندی غریبه نبوده و شاید به خاطر همین است که هر بار همه چیز عادی‌تر می‌شود.
طولانی بودن فرآیند انتخاب سرمربی از سوی فدراسیون فوتبال همیشه وجود داشته، حتی زمان انتخاب کارلوس کی‌روش که بعد از حدود یک سال گمانه‌زنی در رسانه‌ها فدراسیون بالاخره او را انتخاب کرد. این بار هم با توجه به گفته رئیس فدراسیون مبنی بر عجله نداشتن برای انتخاب نفر بعدی، نباید انتظار سریع طی شدن این پروسه را داشته باشیم. از دل صحبت‌های تاج می‌توان اینگونه برداشت کرد که شاید فدراسیون دنبال انتخاب یک سرمربی موقت است، چرا که فعلا مسابقاتی در برنامه‌های تیم‌ملی ایران نیست. از طرف دیگر این روزها دوقطبی شدیدی بر سر انتخاب مربی خارجی یا ایرانی شکل گرفته.
حتی برخی بازیکنان هم در مصاحبه‌هایی اعلام کردند بهتر است مربی بعدی ایرانی باشد. منظور بیشتر آنهایی که موافق مربی ایرانی هستند این است که اگر قرار باشد سایر خارجی‌های اسم و رسم‌دار هم مثل کی‌روش بدون در اختیار داشتن امکانات کشورهای دیگر نظیر قطر- قهرمان جام ملت‌های آسیا- کار کنند، همان بهتر که پای‌شان به ایران باز نشود. این در حالی است که اکثریت مردم به گزینه‌ای همسطح  یا بزرگ‌تر از کی‌روش راضی نمی‌شوند. برخی معتقدند اگر قرار باشد مدت زمان پروسه انتخاب سرمربی بعدی را حدس بزنیم باید دست‌کم تا پایان این فصل رقابت‌های لیگ برتر صبر کنیم؛ آن دسته از هواداران فوتبال که اعتقاد دارند با وجود عدم دریافت پیشنهاد فدراسیون از سوی برانکو باز هم ممکن است او در صورت قهرمان کردن پرسپولیس به نیمکت تیم‌ملی هم منتقل شود.
البته که فعلا چنین انتخابی کاملا در حد یک شایعه همیشگی و دور از واقعیت است. یکی دیگر از نکات قابل توجهی که انگار در انتخاب سرمربی بعدی قرار است رعایت شود حضور دستیاران ایرانی است. به طوری که فدراسیون اگر قصد داشته باشد از بین یکی مثل مارکار آقاجانیان و جواد نکونام مربی موقت را انتخاب کند، همان مربی باید دستیار سرمربی بعدی هم باشد. اصلی‌ترین هدف فدراسیون در امضای قرارداد با سرمربی بعدی این است که نفر بعدی اگر همراه با خودش 2 یا 3 دستیار خارجی دارد، سایر اعضای کادر باید ایرانی باشند.


برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }