آخرین خبرها

سه عامل تعیین‌کننده برای توپ طلای 2019/رونالدو و مسی برمی‌گردند؟

https://the18.com/sites/default/files/styles/feature_image_with_focal/public/feature-images/20171201-The18-Image-2018-Ballon-d%27Or-Prediction-1280x720.jpeg?itok=kykLyQun
سایت بدون -لوکا مودریچ به حکومت 10ساله لیونل مسی و کریستیانو رونالدو پایان داد اما احتمالا این دو فوق‌ستاره فوتبال جهان سال آینده به این مراسم برمی‌گردند. آنها مشتاق حضور در میان بهترین‌های جهان هستند و امکانش وجود دارد. شاید خیلی زود باشد چون سال 2019 هنوز شروع نشده اما سایت روزنامه مارکا به سه عامل تعیین‌کننده برای بردن این جایزه در سال آینده پرداخته است.

1- لیگ قهرمانان
اظهارات آنتوان گریزمان درباره اهمیت جام جهانی در برابر لیگ قهرمانان مهم بود، هرچند او شوخی می‌کرد. وقتی پای توپ طلا در میان باشد، رقابت‌های اروپایی ارزش خاصی دارند. در پنج سال اخیر برنده توپ طلا با تیمش لیگ قهرمانان اروپا را نیز فتح کرده و در حالی که قرار نیست در سال پیش رو جام جهانی برگزار شود، لیگ قهرمانان نقش موثری در تعیین برنده توپ طلا دارد.

2- نبرد رونالدو و مسی برای ششمین توپ
همانطور که مشخص است این شماره 7 و شماره 10 هر کدام پنج‌بار توپ طلا را برده‌اند. هر دو رقابت سختی دارند برای اینکه برنده شوند و به‌تنهایی پرافتخارترین فوتبالیست تاریخ از این حیث را به خود اختصاص دهند. اگرچه عملکرد آنها در شروع فصل 2019-2018 نباید برای جایزه سال 2019 مورد توجه قرار گیرد اما مشخصا تیغ گلزنی‌شان به این سرعت کند نمی‌شود و احتمالا می‌توانند گل‌های زیادی به ثمر برسانند. تا اینجا رونالدو در 18 بازی 11 گل و مسی در 15 بازی 15 گل به ثمر رسانده‌اند.

3- امباپه، نیمار و گریزمان
وقتی پای گزینه‌های جانشین پیش بیاید، تعدادشان زیاد نیست. همه چشم‌ها به دو بازیکن پاری‌سن‌ژرمن، کیلیان امباپه و نیمار است و همچنین آنتوان گریزمان از اتلتیکومادرید. البته شانس اینها برای رسیدن به توپ طلا را عملکرد تیم‌شان در لیگ قهرمانان تعیین می‌کند و می‌توان به‌زودی درباره آن اعلام نظر کرد.
حتی در تیم‌هایی مثل منچسترسیتی، ستاره فوق‌العاده‌ای که بتواند در این مبارزه شرکت کند وجود ندارد، هرچند کوین دبروین شانس اندکی دارد. محمد صلاح هم اگر فصل قبل را باز بیابد، شانس دارد. به غیر از مودریچ، برنده فعلی، به‌سختی می‌شود بازیکن دیگری را برای این عنوان نامزد کرد.

برچسب‌ها: , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }