آخرین خبرها

شاهکار تازه هواپیما سازی ایرباس/ تلفیق پرها و بدن عقاب و شاهین


سایت بدون -کمپانی ایرباس در آخرین نمایشگاه تولیدات محصولات هوانوردی از مدل مفهومی هواپیمای جدید خود رونمایی کرد. این هواپیما که با الهام از شکل پرها و بدن عقاب و شاهین و دیگر پرندگان شکاری طراحی شده، درحال حاضر تنها یک مدل مفهومی است و هنوز به مرحله تولید نرسیده است.  نام این مدل مفهومی «پرنده شکاری» است که توسط لیام فاکس، وزیر تجارت بین‌الملل انگلیس در نمایشگاه هوایی در این کشور رونمایی شد. فاکس در حساب توییتر و حمایت خود از این پروژه اعلام کرده و ویدیویی از این هواپیمای جدید منتشر کرد. انتهای دم و بال‌های این هواپیما به صورت پرهای عقاب طراحی شده است.  ایرباس اعلام کرده؛ قرار است این هواپیما به لحاظ تئوری از سوخت هیبریدی بهره ببرد و موتورهایش نیز موتورهای توربو باشد. باله‌های انتهای دم و بال‌های این هواپیما که براساس بال‌های عقاب طراحی شده، هرکدام به‌طور مجزا قابلیت جابه‌جایی و کنترل را دارند. این هواپیما ٨٠ صندلی دارد و در مقایسه با هواپیماهای دیگر ایرباس ٣٠ تا ٥٠‌درصد کمتر سوخت مصرف می‌کند.  مارتین استون یکی از مدیران ارشد ایرباس اعلام کرده هدف اصلی شرکت از رونمایی از این طرح مفهوم الهام‌بخشی به نسل جدید طراحان هواپیما است. ایرباس همچنین انتظار دارد این طرح مفهومی بتواند صنعت هوانوردی را بهره‌ورتر کرده و بیشتر از هر زمان دیگری به مصرف انرژی‌های پاک نزدیک کند. مارتین می‌گوید: «ایرباس پس از طراحی مدل A٣٥٠ XWB به این نتیجه رسیده است که طبیعت می‌تواند منبع الهام‌بخشی برای طراحان هواپیما باشد.»
ایرباس همچنین درنظر دارد نسل جدیدی از صندلی‌های هواپیما را طراحی کند. در ماه فوریه ‌سال ٢٠١٩ شرکت انگلیسی Layer از نمونه اولیه صندلی‌ها رونمایی کرد که برای شرکت ایرباس ساخته شده بود. این صندلی‌ها که برای پرواز‌های Economy و مسیرهای کوتاه طراحی شده بود، به وضوح از صندلی‌های عادی راحت‌تر و خوشایند‌تر بود. این صندلی‌ها مجهز به سنسورهای اتوماتیک است که به مسافران اجازه می‌دهد دمای صندلی و فشار حرکات هواپیما بر صندلی را کنترل کنند. این سنسورها از طریق اپلیکیشنی که روی موبایل مسافران نصب شده، کنترل می‌شوند.

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }