آخرین خبرها

شیوع انحراف ستون فقرات در ایرانـــــــــی‌ها

سایت بدون -یك جراح و متخصص ارتوپد گفت: نشستن‌های طولانی مدت و عدم‌تحرك عوارض شدیدی را برای آناتومی بدن و مفاصل ایجاد كرده و این نوع نشستن‌ها باعث انحراف‌های غیرطبیعی در بدن می‌شود.
دكتر حمید روشندل، عضو فدراسیون پزشكی ورزشی ایران افزود: بد‌نشستن یا نشستن‌های طولانی مدت، ریسك آمبولی (لخته شدن خون در پا)، انسداد خون و تنگ شدن عروق، افزایش فشار خون، مشكلات كلیوی و قلبی، خطر چاقی و ریسك بیماری آرتروز و همچنین قوز و انحراف غیرطبیعی را در بدن بیشتر می‌كند.
وی تصریح كرد: یكی از عوارض بدنشستن انحراف پیدا كردن ستون فقرات و لگن است كه در ادامه موجب بد راه رفتن در فرد می‌شود.
 وی توصیه كرد: افراد باید در كنار اصولی نشستن به نكات تغذیه‌ای از جمله مصرف آب و مایعات و میوه جات توجه كنند. چرا كه بی آبی باعث كم آب شدن دیسك و افزایش خطر پارگی دیسك می‌شود . 
این جراح و متخصص ارتوپد یادآور شد: افراد از نشستن طولانی مدت خودداری كنند و هر نیم ساعت یكبار از پشت میز خود یا از جای خود در منزل بلند شده و چند قدمی راه بروند یا حالات كششی و نرمشی انجام دهند.صندلی هم نباید خیلی سفت و نه خیلی نرم باشد و بهتر است كه یك پشتی طبی برای پر كردن گودی كمر داشته باشد. همچنین ارتفاع صندلی باید در حدی باشد كه وقتی كف پاها را روی زمین می‌گذارید زانوها با كمر در یك راستا قرار گیرند و زانوها بالاتر از سطح ران‌ها یا پایین‌تر نباشند.
وی ادامه داد: افراد برای طولانی مدت، دو زانو یا چهار زانو ننشینند و بهتر است از مبل برای نشستن استفاده كنند. اما اگر مجبورند روی زمین بنشینند، هر ده دقیقه یك‌بار موقعیت و حالت خود را تغییر دهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }