آخرین خبرها

ضد زلزله‌ترین آسمان‌خراش جهان را بشناسید

https://cdn.forbes.com.mx/2018/11/torre-reforma-640x360.jpg

به دنبال برگزاری یك رقابت بین‌المللی معماری مشهور به‌نام به دی‌ای‌ام در آلمان، ضدزلزله‌ترین ساختمان دنیا كه در طراحی و ساخت آن از فناوری تازه‌ای استفاده شده، مشخص شد.
سایت بدون – شركت LBR&A Architectos برنده این رقابت است كه ساختمان Torre Reforma  را طراحی و ساخته است. این ساختمان بلندترین ساختمان شهر مكزیكوسیتی است كه ارتفاع آن به 246 متر می‌رسد. انتخاب این ساختمان با بررسی بیش از 1000 برج بلند در دو سال اخیر صورت گرفته است. طراحی ظاهر این ساختمان تفاوتی با ساختمان‌های عادی ندارد و فقط در یك‌سوم بالایی آن است كه ظاهر ساختمان شبیه یك گونیاست. بخش پایینی این ساختمان به قسمت‌های مختلفی تقسیم شده كه می‌تواند كاربری‌های مختلفی داشته باشد. یكی از این بخش‌ها یك باغ كوچك و دیگری یك ساختمان تاریخی است كه بازسازی شده و در قالب لابی اصلی آسمان خراش مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ساختمان مذكور استاندارد ال‌ای‌ای‌دی را هم به دست آورده كه نشان دهنده حداكثر میزان سازگاری آن با محیط‌زیست و امكان بازیابی و استفاده مجدد از آب باران در درون آن برای تهویه و… است. در این ساختمان توربین‌های كوچك بادی هم برای كاهش مصرف برق و استفاده از روشی جدید برای تولید الكتریسیته وجود دارد. بخشی از دیوارهای این ساختمان در عمق 60 متری زمین فرو رفته‌اند كه قابلیت ضدزلزله آن را تقویت كرده‌اند.
برچسب‌ها: ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }