آخرین خبرها

غیرفعال‌سازی به‌روزرسانی خودكار اپلیكیشن‌های اندروید

دستگاه‌های اندرویدی معمولا حافظه داخلی محدودی دارند و این محدودیت برای كسانی كه عكس‌ها و فیلم‌های متعددی را روی دستگاه خود نگاه می‌دارند، دردسرساز است. با این وجود نكته مهم این است كه این حافظه كه ممكن است برای بسیاری كم باشد، روز به روز كمتر هم می‌شود، زیرا اپلیكیشن‌های دستگاه به‌طور منظم به‌روزرسانی می‌شوند و هر بسته به‌روزرسانی به معنای افزایش حجم اپلیكیشن است. با این تفاسیر ممكن است فكر كنید چرا باید به‌روزرسانی اپلیكیشن‌ها را دریافت كنید؟ نخستین مورد این است كه همیشه دریافت آخرین بسته به‌روزرسانی می‌تواند بالاترین امنیت را به همراه داشته باشد، ولی از سوی دیگر مشكل تنها به حافظه داخلی دستگاه بازنمی‌گردد و استفاده از بسته‌های اینترنت همراه برای به‌روزرسانی اپلیكیشن‌ها نیز بسیار هزینه‌بر است. با این تفاسیر چه باید كرد؟ دستگاه‌های اندرویدی یك قابلیت بسیار ساده را برای كاربران خود مهیا كرده‌اند تا بتوان به كمك آن به‌روزرسانی خودكار اپلیكیشن‌ها را متوقف كرد كه نحوه انجام این كار را شرح خواهیم داد. برای غیرفعال‌سازی به‌روزرسانی خودكار اپ‌ها در بازار پلی‌استور گوگل، این مراحل را انجام دهید:
  اپلیكیشن پلی‌استور را باز كنید.
  روی گزینه Setting یا تنظیمات بزنید.
  گزینه Auto update apps را انتخاب كنید.
  در صفحه بازشده، گزینهDo not auto update apps را لمس كنید.
اگر از فروشگاه‌های ایرانی مانند كافه بازار استفاده می‌كنید این مراحل را دنبال كنید:
  اپ بازار موردنظر را باز كنید.
  با كلیك كردن روی نشانه چرخ دنده، وارد بخش تنظیمات شوید.
  ابتدا تیك مقابل گزینه اعلان وجود به‌روزرسانی برای برنامه‌ها را بزنید تا در صورت وجود به‌روزرسانی از آن آگاه شوید و به‌صورت دستی برای به‌روزسانی اقدام كنید.
  تیك مقابل گزینه Auto Update  یا به‌روزرسانی خودكار را بردارید.
نكته: این روش‌ها به‌صورت كامل قابل بازگشت بوده و تنها كافی است مسیر یاد‌شده را دوباره تكرار كرده و تیك‌های برداشته شده را برعكس كنید.

برچسب‌ها:

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }