آخرین خبرها

كريستيانو و يووه در بهترين فرم/ رونالدو به دنبال توپ طلا

سایت بدون -وقتي صحبت از 35 سالگي يك ستاره فوتبال مي‌شود، اغلب ياد فوتباليست‌هاي بزرگي زنده مي‌شود كه در اين سن يا در حال سپري كردن تعطيلات بعد از بازنشستگي بودند يا در تيم‌هاي سطح پايين سال‌هاي پاياني فوتبال‌شان را سپري مي‌كردند. اما كريستيانو رونالدو در آستانه 35 سالگي در حال سپري كردن يكي از بهترين سال‌هاي خودش است و در بهترين فرم ممكن قرار دارد. رونالدو هرگز تصور نمي‌كرد مسي بعد از كام‌بك فوق‌العاده‌اي كه او داشت و توپ طلاهايش را از 2 به عدد 5 رساند، بتواند باز هم صاحب توپ طلا شود. اما حالا مسي با 6 توپ طلا دوباره در صدر تاريخ فوتبال ايستاده و كريس يك گام از او عقب‌تر است. اين يكي از بزرگ‌ترين چالش‌هاي زندگي حرفه‌اي رونالدو است. زماني كه قرار بود از 2 به 5 برسد، هنوز 29 ساله بود؛ اما امروز سن او بسيار بالاتر است. رونالدو بعد از پيوستن به يوونتوس از رئال مادريد، خيلي زود اولين توپ طلا را به مودريچ، هم‌تيمي سابقش باخت و اين پيام را دريافت كرد كه ترك رئال مادريد هزينه زيادي دارد. بعد از آن رقابت توپ طلاي سال 2019 را هم به لئو مسي واگذار كرد تا توپ طلا براي دهمين سال پياپي در لاليگا باقي بماند. كريستيانو رونالدو در تلاش است تا انحصار لاليگا را بشكند و توپ طلا را بعد از مدت‌ها به سري آ بياورد. آخرين كسي كه از سري آ توپ طلا برده بود، كاكا ستاره سابق آث‌ميلان است كه سال 2007 موفق شد عنوان بهترين بازيكن سال را از آن خود كند.

رونالدو سال 2020 را با توپ پر آغاز كرده و در 6 بازي نخستي كه در يك ماه سپري شده از اين سال برگزار شده، موفق شده 10 بار گلزني كند. او روز گذشته مقابل فيورنتينا دو بار از روي نقطه پنالتي دروازه حريف را باز كرد تا با 19 گل به نزديك‌ترين تعقيب‌كننده چيرو ايموبيله تبديل شود. يوونتوس فاصله‌اي مطمئن با اينتر ايجاد كرده و ابتكار عمل در مسير قهرماني در دستان بيانكونري‌هاست. اينكه آيا رونالدو مي‌تواند به همين فرم خوب ادامه بدهد يا خير، سوال مهمي است كه گذشت زمان مي‌تواند نتيجه آن را مشخص كند، اما با توجه به شواهد و روندي كه رونالدو داشته، او مي‌تواند به همين ترتيب ادامه بدهد. نبايد فراموش كرد كه رونالدو در ديدار روز گذشته مقابل فيورنتينا هر دو گلش را از روي ضربه پنالتي به ثمر رساند.

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }