آخرین خبرها

ماجرای عثمان دمبله،لیورپول و بارسلونا/هیچ وقت عیب‌های اسبت را فریاد نزن!

http://a1.espncdn.com/combiner/i?img=%2Fmedia%2Fmotion%2FESPNi%2F2018%2F1114%2Fint_181114_INET_FC_OUSMANE_DEMBELE_DISC%2Fint_181114_INET_FC_OUSMANE_DEMBELE_DISC.jpg

نویسنده :پیت جنسن

سایت بدون -بارسلونا بیشترین شانس برای خرید عثمان دمبله را از سوی لیورپول می‌داند اما شانس زیادی برای پس گرفتن پولی که بابت این بازیکن 21 ساله داده، برای خود قایل نیست. بارسا تابستان گذشته این بازیکن را با قیمت 96 میلیون پوند از بوروسیادورتموند خرید و در مسیر پرداخت 35 میلیون پوند پاداش و مزایا قرار دارد. آنها 5/4 میلیون پوند برای رسیدن تعداد بازی‌های دمبله به 25 پرداختند و 5/4 میلیون دیگر هم به خاطر صعود به لیگ قهرمانان این فصل به تیم آلمانی دادند. 26 میلیون پوند باقیمانده در صورتی که تعداد بازی‌های او به 50، 75 و 100 برسد، به لیگ قهرمانان فصل بعد صعود کنند و قهرمان این رقابت‌ها شوند، پرداخت خواهد شد. اگر در ژانویه این بازیکن فرانسوی را بفروشند از دادن این 26 میلیون پوند خلاص می‌شوند ضمن اینکه از پرداخت 5/10 میلیون پوند دستمزد او نیز معاف می‌شوند.
با وجود تخطی جزیی بازیکن تیم ملی فرانسه از قوانین باشگاه، همچنان بازیکن مفیدی برای تیم ارنستو والورده محسوب می‌شود که به دنبال سه‌گانه است و تنها در صورتی که لیورپول بتواند به مبلغ 96 میلیون پوند ابتدایی نزدیک شود، احتمال جدایی او در میانه فصل وجود دارد. دمبله در فصل 2018-2017 در 24 بازی برای بارسلونا 4 گل زد و 9 پاس گل داد و تا اینجای فصل 2019-2018 در 15 بازی 6 گل و 2 پاس گل داشته.
البته آنها باور ندارند لیورپول که در فصل‌های اخیر در نقل و انتقالات هوشمندانه عمل کرده، برای چنین بازیکنی که ارزشش با سرعت رو به کاستی است و ممکن است تا تابستان ارزان‌تر هم بشود، پا پیش بگذارد. آخرین معامله‌های لیورپول با بارسلونا فروش بوده و نه خرید که توانستند لوییس سوارس و فیلیپ کوتینیو را با قیمت خوبی به تیم کاتالان بفروشند. لیورپول در ژانویه 2018 کوتینیو را به بارسلونا فروخت در معامله‌ای که می‌تواند تا 145 میلیون پوند ارزش داشته باشد اگرچه مدعی بودند در تابستان قبلش، خواهان 180 میلیون پوند برای او بودند هرچند براساس خبری که مجله آلمانی اشپیگل فاش کرد لیورپول اصلا قصد فروش این بازیکن به هیچ قیمتی را نداشته.
به هر حال، تغییر شگرفی است اگر لیورپول برای جذب دمبله در ژانویه اقدام کند آن هم با مبلغ مورد نظر بارسلونا. باشگاه اسپانیایی امیدوار است او راه خود را به ترکیب اصلی پیدا کند، در موفقیت تیم تاثیرگذار باشد و در تابستان پیش رو به قیمت خوبی به فروش برسد.
والورده برای بازی خانگی با بتیس که به شکست 4 بر 3 تیمش انجامید، دمبله را انتخاب نکرد به دلیل اینکه در تمرین حاضر نشده و به تیم خبر نداده بود. او گفته بود دل درد داشته و موبایلش هم باتری نداشته به تیم خبر بدهد. این رفتار غیرحرفه‌ای با انتقادهای زیادی مواجه شد بخصوص از طرف جرارد پیکه هم‌تیمی‌اش در بارسلونا و دیدیه دشان مربی تیم ملی فرانسه.
کادر فنی بارسلونا در بیش از یک سال گذشته عملکرد دمبله را زیر نظر داشتند و نگران هستند که او هرگز نتواند آن بازیکنی که انتظار داشتند، باشد بخصوص با مشکلاتی که بیرون زمین ایجاد می‌کند. آنها به خوبی از تحسین یورگن کلوپ درباره بازیکنی که در دورتموند مربی‌اش بوده، آگاه هستند و اینکه ممکن است دمبله در تیم دیگری موفق باشد اما باید زمان مناسب برای فروش او برسد.
ستون نویس دیاریو اسپورت با آوردن یک جوک وضعیت را تشریح کرد و نوشت علنی کردن مشکلات او شاید به ضرر بارسلونا تمام شود. خوان ماریا باتل نوشت: «مردی اسبی به دوستش فروخت و گفت این حیوان می‌تواند قهوه درست کند، شام بپزد و در هر مسابقه اسبدوانی پیروز شود. بعد از چند روز دوستش او را می‌بیند و فریاد می‌زند این اسب نه قهوه درست می‌کند، نه چیزی می‌پزد و نه می‌تواند 100 متر بدود. دوستش می‌گوید: هیس، اگر اینطوری فریاد بزنی دیگر هیچ احمقی از تو این اسب را نمی‌خرد.»
منبع: دیلی میل

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }