آخرین خبرها

محیط كاری تخت چیست ومزایا و معایب آن کدام است؟

Image result for ‫محیط كاری فلت‬‎
سایت بدون – محیط كاری تخت یا مسطح(flat)  به محیطی گفته می‌شود كه در آن خبری از سلسله‌مراتب و مرزبندی بین بخش‌ها نیست. سازمان‌های افقی بر اثر موج تفكرات جدید در مقابل سازمان‌های عمودی و سنتی به‌وجود آمدند. در یك سازمان عمودی وظایف به‌صورت ستادی به افراد محول می‌شود و هر فرد در یك بخش كه با دیوارهای زیادی تفكیك شده است كارش را انجام می‌دهد. هر كدام از این بخش‌ها لایه‌های مدیریتی خود را دارند كه ارتباطات را گاهی بسیار سخت می‌كند، اما در یك سازمان تخت وظایف حول فرآیندهای مختلف سازماندهی می‌شوند و تیم‌های چندوظیفه‌ای با افراد متخصصی كه توان و مسؤولیت‌های تصمیم‌گیری بیشتری دارند، ایجاد می‌شود. این مدل برای سرعت گرفتن انجام كارها موثرتر است. از لایه‌های مدیریتی و لختی سازمان می‌كاهد و سبب چابكی محیط می‌شود. این شكل سازمانی برای توسعه كارهای فرآیندمحور مناسب است و در محیط‌های كاری استارت‌آپی راحت‌تر اجرا می‌شود.
ویژگی‌های یك محیط تخت
1- انعطاف‌پذیری بالا: در یك محیط تخت چه از نظر چینش و معماری و چه از نظر تقسیم وظایف و تیم‌سازی انعطاف‌پذیری بالایی وجود دارد. تعامل همیشگی افراد و نداشتن گروه‌های كاری از پیش تعریف شده به این امر كمك می‌كند.
2- مشاركت راحت افراد و بحث‌های گروهی: باز بودن فضا و ارتباط راحت به مشاركت بیشتر افراد و همكاری بهتر آنها كمك می‌كند. در یك محیط تخت به‌دلیل كاهش موانع ارتباطی، تعاملات بهبود پیدا می‌كنند.
3-تقویت روحیه تیمی: پذیرفتن نقش‌های مختلف در فرآیندها سبب تقویت روحیه تیمی می‌شود و این روحیه حس سرنوشت مشترك را بین اعضای سازمان ایجاد می‌كند. این احساس اثر مثبتی برعملكرد تیم می‌گذارد و همه خود را در خروجی‌های ارائه‌شده سهیم می‌دانند.
4-نبود سلسله مراتب: پژوهش‌ها نشان داده كه تیم‌های دارای سلسله مراتب بیشتر درگیر ارتباطات و اختلافات داخلی هستند و سخت‌تر روابط مسالمت‌آمیز همكاری ایجاد می‌كنند. نبود سلسله مراتب یعنی هیچ پست سازمانی میانه‌ای برای پاسخگویی وجود ندارد. این ویژگی از اتلاف زمان جلوگیری كرده و قدرت تصمیم‌گیری را در تیم توزیع می‌كند.
مشكلات محیط كاری تخت
1- مشكلات تمركزی: نبودن دیوارهای جداكننده می‌تواند دردسرساز شود. نداشتن چارچوب‌های مشخص برای برگزاری جلسات یا تقسیم وظایف می‌تواند عملكرد افراد را تحت تاثیر قرار بدهد. راهكار مقابله با این مساله می‌تواند آموزش به افراد، استفاده از نرم‌افزارهای صدای سفید، ایجاد حریم‌های توافقی و استخدام افراد منطبق با سازمان تخت در استارت‌آپ‌تان باشد.
 2-نبودن محیط خصوصی یا دنج: یك سازمان تخت فضای دنج یا خصوصی برای افراد ندارد و تعاملات در جمع اتفاق می‌افتد. برای همین ممكن است بعضی از اعضای تیم احساس راحتی نداشته باشند. تمرین، پیاده‌روی در زمان خستگی یا گوش‌دادن به موسیقی می‌تواند به جبران این مساله كمك كند.
3-پتانسیل بالا برای بی‌نظمی: در یك محیط تخت مرز میان تصمیم‌گیرنده و عمل‌كننده ممكن است غیرقابل تفكیك باشد و این مساله می‌تواند بی‌نظمی زیادی را در سازمان ایجاد كند. تداخل فضایی و كاری در یك سازمان تخت محتمل است و برنامه‌ریزی و استفاده از چارچوب‌های مدیریت پروژه مثل اسكرام می‌تواند به این امر كمك كند.
برچسب‌ها: ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }