آخرین خبرها

مصرف غذاهای ارگانیك خیلی به نفع زمین نیست

Image result for organic food

به‌تازگی مطالعات پژوهشگران نشان داد اگر فكر می‌كنید با خوردن غذای ارگانیك به سیاره زمین كمك می‌كنید، ضرر این كار شما برای آب‌وهوای زمین بیشتر از سود آن است.
ماجرا از این قرار است كه محققان بین‌المللی دانشگاه صنعتی چالمرز در مورد اثر مواد غذایی‌ای كه به صورت ارگانیك روی زمین تولید می‌شوند به تحقیق پرداختند و دریافتند بازده تولید محصولات ارگانیك بسیار پایین است زیرا برای افزایش محصول عمدتا از كودهای شیمیایی استفاده نمی‌شود. در نتیجه، شما برای همان مقدار غذای ارگانیك در مقایسه با روش‌های معمول به زمین بسیار بیشتری نیاز دارید. نتایج این مطالعه نشان داد انتشار كربن‌دی‌اكسید اضافی در هوا ناشی از قطع درختان جنگلی كه تأثیر زیادی بر آب و هوا دارد، سبب تولید كمتر محصولات ارگانیك می‌شود.
استفان ویرسِنیوس، یكی از پژوهشگران این تحقیق در یك بیانیه مطبوعاتی گفت: برای داشتن زمین بزرگ‌تری كه برای كشاورزی ارگانیك مورد نیاز است باید درختان جنگلی بیشتری را قطع كنیم كه این كار به انتشار كربن‌دی‌اكسید بیشتر در هوا منجر می‌شود. در واقع اگر به‌جای تولید مواد غذایی به روش‌های مدرن، از زمین‌های بیشتری برای تولید همان مقدار غذا به روش ارگانیك استفاده كنیم، به‌طور غیرمستقیم به جنگل‌زدایی بیشتر در نقاط دیگر جهان دامن می‌زنیم.
همچنین محققان دریافته‌اند، نخودفرنگی‌های كشت‌شده به صورت ارگانیك در سوئد حدود 50 درصد بیشتر بر آب و هوای منطقه تأثیر مخرب داشته‌اند تا نخودفرنگی‌هایی كه به روش‌های معمول تولید می‌شدند. حتی این تفاوت برای سایر مواد غذایی بیشتر هم بود. مثلا كشت گندم زمستانه سوئدی تا 70 درصد بر آب و هوای زمین تأثیر مخرب داشت.
پژوهشگران تأثیر استفاده از زمین بزرگ‌تر را برای كشاورزی در افزایش انتشار كربن‌دی‌اكسید ارزیابی كرده‌اند. آنها حساب كردند چه میزان كربن ذخیره‌شده در درختان جنگلی به دلیل قطع این درختان در هوا آزاد شده‌اند؛ چیزی كه به گفته آنها در هنگام ارزیابی تأثیر مواد غذایی ارگانیك بر محیط‌زیست مورد توجه قرار نگرفته بود. این اثر می‌تواند بیشتر وقت‌ها بیشتر از اثرات مخرب گازهای گلخانه‌ای بر محیط‌زیست باشد.
دانشمندان می‌گویند این یافته‌ها در مورد تولید محصولات گوشتی نیز صدق می‌كند. برای مثال، گاوهای شیرده ارگانیك با علوفه ارگانیك تغذیه شده‌اند. به نظر می‌رسد افرادی كه به دنبال كاهش عوامل مؤثر بر تخریب محیط‌زیست هستند، نباید به آسانی تسلیم كاشت و استفاده از مواد غذایی ارگانیك شوند.
ویرسِنیوس می‌گوید، نوع غذا اغلب بسیار مهم است. خوردن حبوبات یا مرغ ارگانیك برای هر دوستدار محیط‌زیست بهتر از خوردن گوشت گاو پرورش یافته به روش معمول است. او افزود، كشاورزی ارگانیك می‌تواند برای حیوانات مزرعه هم بهتر باشد، اما مطالعات نشان می‌دهد، هنگامی كه به تأثیرات كشاورزی ارگانیك بر آب‌وهوا می‌رسیم؛ مواد غذایی ارگانیك جایگزین خیلی خوبی نیست. نتایج این مطالعه در نشریه علمی نِیچِر (Nature) منتشر شده است.

برچسب‌ها: ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }