آخرین خبرها

موراکامی کتابخانه و دست نویس هایش را به کجا اهدا کرد

Image result for haruki murakami
هاروكی موراكامی داستان‌نویس مطرح ژاپنی اعلام كرده همه نسخه‌های اصلی رمان‌ها و دستنوشته‌های خود را برای ایجاد یك كتابخانه به دانشگاه «واسدا» كه سال 1975 از آن فارغ‌التحصیل شده، اهدا می‌كند.
سایت بدون -موراكامی كه پس از ۳۷ سال در یك نشست خبری حضور یافته بود، گفت: این موضوع برای من بسیار مهم است چرا كه من هیچ فرزندی ندارم و نمی‌خواهم با مرگم این مطالب پراكنده و یا گم شود. بسیار خوشحال می‌شوم كه این مطالب و كتاب‌ها بتواند به كسی كه قصد دارد مطالعه‌ای بر آثارم داشته باشد كمكی كند.
این كتابخانه در واقع آرشیوی از كتاب‌های موراكامی و همچنین مراحل مختلف دستنوشته‌های او برای نگارش آثارش، مطالب مورد استفاده برای نوشتن كتاب‌ها، آثاری كه این نویسنده ۶۹ ساله تاكنون ترجمه كرده و همچنین مجموعه بزرگ آثار موسیقی است كه نقش مهمی در خلق آثار او داشته‌اند.
موراكامی امسال نامزد نهایی جایزه جایگزین نوبل ادبیات شد اما از این جایزه كناره‌گیری و اعلام كرد قصد دارد تمركزش را متوجه كارش كند.
برچسب‌ها: ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }