آخرین خبرها

می‌گویند دعوا، نمک زندگی است اما شما باور نکنید

سایت بدون – بعد از اینکه سال‌ها در خانواده خودمان زندگی کرده ایم و با اصول آن خانواده بزرگ شده‌ایم، خیلی خوشبينانه است که بعد از ازدواج با آدم روبه‌رویمان که او هم سال‌ها با خانواده خودش زندگی کرده و با روش‌های آن خانواده رشد کرده دچار مشکل نشویم. مشکل‌هایی که اسمش دعواهای مرسوم زن و شوهری است و معروف است که فقط ابلهان از پس باور کردن آن بر می‌آیند. اما واقعیت این است که فقط وقتی دعوا نمی کنیم می‌فهمیم که زندگی بدون دعوا چه لذتی دارد و فقط آن‌وقت است که می‌فهمیم جمله «دعوا نمک زندگیست» را نباید زیاد جدی گرفت.

تشديد
تشديد به وقتي مي گويند كه در يك گفت‌وگو آغاز كننده لحن ملايمي دارد، اما طرف مقابل با لحن و كلام بدي جواب مي دهد.

حواس پرتي
حواس پرتي وسط يك گفت‌وگو از آن گناه هاي نابخشودني است. دليلش هم اين است كه حواس پرتي مستقيما توجه را زير سوال مي‌برد.

اجتنـــاب و كناره‌‌گيري
اجتناب و كناره‌گيري، به حالتي مي‌گويند كه در آن يك همسر نسبت به ادامه مذاكرات مهم بي ميلي نشان مي‌دهد. در جريان يك بحث، فرد كناره گير اغلب اوقات تمايل دارد كه خاموش باشد يا سريعاً با برخي پيشنهادات فقط براي خاتمه مكالمه بدون هيچ قصد واقعي براي پيگيري آنها، موافقت كند . كاري كه آتش طرف مقابل را براي راه انداختن يك دعواي حسابي، تند مي كند.
حالات هيجاني
اگر در وضعيت خلقي بدي باشيم، بدون توجه به ميزان تلاش همسرمان براي مثبت بودن، احتمالا  اعمال و گفتار او را منفي تر دريافت مي‌كنيم.
تفاوت هاي جنسيتي
گاهي به نظر مي رسد كه دو شيوه مكالمه اي مجزا وجود دارد، شيوه مردانه و شيوه زنانه ! هر چه اين تفاوت ها را بهتر بشناسيم، مي‌توان برخي از اين اختلاف نظرها و اصطكاك‌هاي بين زنان و مردان را بهتر حل و فصل كرد.
حمايت از خود
اين آخري، از ترس از طرد ناشي مي‌شود كه همه ما در روابط صميمانه‌اي مثل ازدواج ، با آن در حال كشمكش هستيم. ترس، دشمن بزرگِ  دلبستگي است. اين حالت در گفت‌وگو زماني ايجاد مي شود كه ترس ما از طرد، همه وجودمان را مي گيرد.

دعوا از يك گفت‌وگوي ساده شروع مي‌شود
همه دعواهاي زن و شوهري خيلي قبل تر در يكي از گفت‌وگوهاي نا موفق كليد مي‌خورند. واقعيت اين است كه اگر همه گفت‌وگوهاي ما ختم به خير مي شد، اصلا دعوايي به وجود نمي آمد. دليل ختم به خير نشدن گفت‌وگوها، كارهايي است كه گفت‌وگوها را به بيراهه مي برند و حكم هيزم مرغوب آتش را دارند.

درست بجنگید
در دعوا یا بحث هیچوقت اسم همسرتان را با صدای بلند صدا نزنید. وقتی که بحث به جاهای باریک می‌کشد سعی کنید آن را متوقف کنید و یک فرجه به خودتان و همسرتان بدهید که در مورد این مشکل بیشتر فکر کنید و زود قضاوت نکنید. البته اجازه دهید که جمله‌اش تمام شود وگرنه نتیجه معکوس خواهد داشت. در آخر هم هیچوقت دعوا یا جدل را هنگامی که عصبانی هستید شروع نکنید، سعی کنید کمی آرام‌تر شوید و بعد مشکلتان را مطرح کنید.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }