آخرین خبرها

نمایش سقراط با بازی فرهاد آییش برای بار ششم روی صحنه می رود

سایت بدون -به دعوت بنیاد رودکی و تالار وحدت، نمایش «سقراط» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی برای پنجمین بار در اسفند ماه ۹۷ برای بیست‌شب اجرای محدود روی صحنه می‌رود.

نمایشِ «سقراط» نخستین‌بار در آذر و دیِ سال ۱۳۹۲ در تالار وحدت به روی صحنه رفت. استقبالِ تماشاگران موجب شد که سه‌ماهِ بعد یعنی در ایام تعطیلاتِ عید نوروز بارِ دیگر به اجرا درآید. در همان ایام، نمایش «سقراط» از سوی صدا و سیما به عنوان یکی از جاذبه‌های شهر تهران معرفی شد.

به این ترتیب در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ برای سومین و چهارمین‌بار هم اجرا شد.

نمایشِ «سقراط» تا کنون حدود ۱۵۰ اجرا را پشتِ سر گذاشته و میزبان ۱۳۰ هزار تماشاگر بوده است.

این نمایش در طول حیاتِ هنری خود موفق به کسب نشانِ آکادمی حمید سمندریان برای بازی فرهاد آئیش در نقش سقراط، نشانِ عبدالحسین نوشین برای کارگردانی حمیدرضا نعیمی از سوی انجمن منتقدان و نویسندگان خانه‌ی تأتر و همچنین کسب جوایز بازیگری، کارگردانی، آهنگسازی، طراحی صحنه، طراحی لباس، طراحی گریم و نمایشِ برگزیده از سوی چهاردهمین جشنواره‌ی کانون ملی منتقدان تأتر ایران، و اهدا لوح تقدیر از سوی مرکز مطالعات مرکز اسلامی (اخلاق و نیایش در آئینه هنر) برای نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی شده است.


برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }