آخرین خبرها

همه آن چیزی که باید درباره فیفا21 بدانید/ همان همیشگی

سایت بدون – یكی از چالش‌برانگیزترین بازه‌ها برای عناوینی كه عرضه سالانه را تجربه می‌كنند، تغییر نسل كنسول‌های خانگی است. چه آن دوران كه بازی‌های ورزشی الكترونیك آرتز از عناوین محبوب برای به نمایش گذاشتن تغییرات بصری بازی‌ها با سخت‌افزارهای جدید بودند؛ چه نسل هفتم كنسول‌های خانگی كه سیاست عرضه سالانه به سری بازی‌های محبوبی چون Call of Duty رسید. در هر شرایطی، مخاطبان انتظار دارند بازی ورزشی محبوبشان كه هر سال هم ۶۰ دلار (از نسل نهم، ۷۰ دلار!) برایش پول می‌دهند، پیشرفت كرده باشد. اگر شما هم با این پیش‌زمینه قصد خرید فیفا ۲۱ را دارید، شاید به یك تجدید نظر اساسی نیاز داشته باشید. نویسنده : امیر گلخانی / روزنامه‌نگار و منتقد بازی  نقطه تعادل
فیفا ۲۱ مشكلات كمتری در مقایسه با برادر بزرگ‌ترش دارد. گلیچ‌ و باگ‌های بازی به‌حداقل میزان خود طی سال‌های اخیر رسیده‌ و البته خبری از رفتارهای عجیب مدافعان نیست. ارسال‌های هوایی و كرنرها نه مثل نسخه قبلی به‌دشواری گل می‌شود و نه مثل فیفا ۱۹، می‌توان از گل شدن صد درصدی آنها اطمینان داشت. بازی یك نقطه تعادل بین ویژگی‌هایی از گیم‌پلی فیفاست كه طی چند سال اخیر بیشتر مورد توجه هواداران قرار گرفته بود. علاوه بر این، الكترونیك آرتز یك خبر خوب هم برای «اسكیلر»های فیفا دارد. در فیفا ۲۱ با اضافه شدن دریبل‌های چابك و كمتر شدن دخالت هوش مصنوعی در تكل‌های گاه و بی‌گاه، نبردهای تن به تن واقعی‌تر و البته سریع‌تر از گذشته به نظر می‌رسد.
باید گفت فیفا ۲۱، یكی از استانداردترین عناوین چند سال اخیر در زمینه بالانس گیم‌پلی است. اگرچه برای بازگو كردن این مورد، روی تضعیف عجیب دروازه‌بان‌های بازی چشم‌پوشی كردیم. موردی كه در مقایسه با سال گذشته و به‌طور كل تجربه‌های نسل هشتمی فیفا، یكی از ضعیف‌ترین‌های تاریخ آن به حساب می‌آید. تقریبا می‌توان گفت هیچ مسابقه‌ای با كمتر از ۴ تا ۵ گل تمام نخواهد شد و دو طرف همواره در حال استفاده از ضعف‌های هوش مصنوعی دروازه‌بان مقابل هستند.
 امباپه، هالند، فلیكس و دیگران
قلب تپنده بازی ‌مانند یك دهه اخیر، «آلتیمیت تیم» است. جایی كه برای ساخت تیم رویایی‌تان از جان و دل مایه می‌گذارید و البته همیشه هم با سیستمی عادلانه روبه‌رو نمی‌شوید. ساده‌تر بگویم، فیفا ۲۱ در بخش آلتیمیت تیم از هیچ تلاشی برای تشویق گیمرها به پرداخت درون برنامه‌ای فروگذار نمی‌كند. به این مورد، گلیچ‌های معمول بخش آنلاین برای تغییر نتیجه بازی و دیگر راه‌های تقلب را هم اضافه كنید تا این نسخه هم از این قاعده مستثنا نباشد.
از ضعف‌های آلتیمیت تیم و سیستم P2W عجیب آن كه بگذریم، به بزرگ‌ترین پاشنه آشیل بازی می‌رسیم: عدم تغییر. فیفا ۲۱ هیچ ویژگی جدید و انقلابی ندارد. همه تغییراتی كه در گیم‌پلی بازی می‌بینیم، حاصل بهینه‌سازی ویژگی‌های بازی‌های قبلی هستند. علاوه بر این، حالت‌های جدید بازی كه به بخش‌های Career Mode و آلتیمیت تیم اضافه شده‌اند، بیشتر به یك تغییر كوچك از طریق پچ و آپدیت شبیه هستند تا یك اتفاق جدید. «والتا» و فوتبال خیابانی هم آن چیزی نشد كه الكترونیك آرتز انتظارش را داشت و البته اندك تغییرات آن، به هیچ وجه برای مخاطب جذاب نیست.
 شاید فیفا ۲۲…
از امروز تا مهر ۱۴۰۰، تنها انتخاب گیمرهای دوستدار فوتبال، به دو عنوان ختم می‌شود: فیفا ۲۱ و به‌روزرسانی فصلی PES. با آنچه از فیفا و تغییراتش دیدیم، شاید بهتر بود الكترونیك آرتز هم با شیوه‌ای مشابه رقیب ژاپنی خود محصولش را روانه بازار می‌كرد. حالا كه بازی با قیمت كامل ۶۰ دلاری در دسترس است، تهیه آن را فقط به هواداران سرسخت فوتبال و بازی‌های ورزشی پیشنهاد می‌كنیم. گیمرهایی كه لایق بیشتر از اینها هستند و شاید فیفا ۲۲، پاسخی به درخواست‌های پرشمارشان باشد.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }