آخرین خبرها

همه چیز درباره رییس جنجالی رئال مادرید/ثروت فلورنتینو پرس چقدر است؟

https://as00.epimg.net/futbol/imagenes/2018/10/20/primera/1540037550_053164_1540039314_noticia_normal.jpg

سایت بدون -نام فلورنتینو پرس را حتی می‌توان در کنار امثال آلفردو دی‌استفانو، رائول و کریستیانو رونالدو، به‌عنوان مهم‌ترین افراد تاریخ باشگاه رئال مادرید آورد. همین نشان می‌دهد که این تاجر اسپانیایی چه تاثیری بر این باشگاه گذاشته است.
او موافقان و مخالفان بسیاری دارد چرا که از سویی، مربیان را با یک نتیجه ضعیف اخراج می‌کند و از سوی دیگر، در بازار نقل و انتقالات عملکرد بسیار خوبی داشته است اما تردیدی نیست که او از افراد مهم تاریخ باشگاه رئال است.
اما پرس از کجا آمده و چه ثروتی دارد؟

فلورنتینو پرس کیست؟
پرس که سابقه حضور در عرصه سیاست را هم دارد، پس‌زمینه‌ای در مهندسی عمران و ساخت‌ و ساز دارد. او از زمانی که شرکت گروپو ACS در سال 1997 تاسیس شد معاون رییس آن بوده و همچنین 8/12 درصد سهام شرکت را در اختیار دارد. سهام هیچ فردی بیشتر از او نیست.
نخستین تلاش پرس برای گرفتن کنترل باشگاه رئال مادرید ناموفق بود و او در سال 1995 نتوانست ریاست رئال را به دست بگیرد. در آن هنگام رامون مندوسا در انتخابات پیروز شد و کمی بعد هم از این سمت کنار رفت.
سال 2000 بود که پرس تصمیم گرفت از اوضاع مالی نابسامان رئال استفاده کند و با وعده خرید چند بازیکن در کلاس جهانی، از جمله لوییس فیگو از بارسلونا، ریاست رئال را به دست گرفت. پرس 2/94 درصد آرا را به دست آورد و به وعده‌اش هم عمل کرد و فیگو را از بزرگترین رقیب رئال به خدمت گرفت. مبلغ انتقال فیگو در آن هنگام رکوردشکن شد.
آمدن این بازیکن پرتغالی آغازی برای خریدهای کهکشانی رئال مادرید در سال‌های پیش رو بود و آنها زین‌الدین زیدان، رونالدو، دیوید بکام، مایکل اوون و روبینیو را هم خریدند.
در دوره شش‌ساله حضور پرس در رئال، این تیم دو قهرمانی لالیگا و یک قهرمانی لیگ قهرمانان را کسب کرد اما پرس در فوریه 2006 از سمت خود استعفا داد.
او در بازگشتش به رئال در سال 2009 سیاست کهکشانی‌ها را ادامه داد و این بار کاکا، کریستیانو رونالدو، کریم بنزما، ژابی آلونسو، مسعود اوزیل، آنخل دی‌ماریا و گرت بیل در سال‌های ریاست او به رئال آمدند.
خرید این بازیکنان بزرگ همراه بود با سال‌ها موفقیت برای رئال. آنها در سه سال پیاپی فاتح لیگ قهرمانان شدند و همچنین در فصل 17-2016 هم لالیگا را فتح کردند.

ثروت پرس چقدر است؟
پرس بیشترین سهام یک شرکت به ارزش چندمیلیون دلار را در اختیار دارد و فرد اصلی دومین باشگاه ثروتمند کره زمین هم هست. به این ترتیب عجیب نیست که او یکی از ثروتمندترین اسپانیایی‌های دنیا باشد.
ارزش رئال مادرید که سهام آن کاملا در اختیار طرفداران است، 6/3 میلیارد دلار تخمین زده شده است. درآمد باشگاه در فصل 18-2017 به 750 میلیون یورو رسید.
فوربس تخمین زده که ثروت پرس حدود 2 میلیارد دلار باشد. به این ترتیب او در رده‌بندی ثروتمندترین افراد دنیا، رده 1215 را به خود اختصاص داده است.

دستمزد پرس چقدر است؟
هیچ مدرکی درباره دستمزد پرس به‌عنوان رییس باشگاه رئال مادرید منتشر نشده است اما دستمزد او به‌عنوان سهامدار عمده و معاون ACS در سال 2016 منتشر شد. پرس در سال 2016 مبلغ 93/5 میلیون یورو به‌عنوان دستمزد دریافت کرد که بخشی از آن بر مبنای عملکرد خود او بود.
منبع: گل

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }