آخرین خبرها

هنرمندانی که بر خلاف جوان های امروزی سالهاست در کنار هم زندگی می کنند/برندگان سیمرغ عاشقی

سایت بدون – ممكن است به زردی پهلو بزند و حتی عنوان شود كه مساله شخصی است و ربطی به دیگران ندارد، اما جدایی چهره‌های سرشناس سینما و عالم بازیگری، چه بخواهیم و چه نخواهیم به دلیل ذات شهرت‌طلبانه این حرفه، بازتابی غیرمعمول و فراتر از زندگی اشخاص دیگر پیدا می‌كند و برای برخی مردم مهم و كنجكاوی برانگیز می‌شود. همانطور كه خبر ازدواج هنرمندان سینما و تلویزیون و چهره‌های سرشناس جلب توجه می‌كند و جزو اخبار پربازدید قرار می‌گیرد، جدایی‌شان هم برای مدتی هم كه شده، نقل محافل و فضای مجازی می‌شود. طبیعی است كه هیچ جدایی و متاركه‌ای ابدا خوشایند نیست و به پایان رسیدن یك زندگی مشترك كه با كلی شور و عشق و امید شروع شده بود، غمگینانه خواهد بود. جدایی‌های سینمایی اما فارغ از آن بمب خبری زرد و كاذب اولیه، به دلیل محبوبیت این زوج‌های هنرمند و علاقه و گاه شیفتگی برخی مردم به آنها با حسرت و سرخوردگی بیشتری هم همراه است. به عبارت دیگر مردمی كه دلبسته هر دو هنرمند یا دست‌كم یكی از آنها هستند، از این جدایی متاثر خواهند شد و درست یا غلط آن را به زندگی مشترك هنرمندان و چهره‌های سرشناس دیگر هم تعمیم خواهند داد. در هفته‌ای كه گذشت، خبر جدایی مهناز افشار كه به‌طور تلویحی توسط او و در فضای مجازی منتشر شد، به اضافه شایعه نزدیك به واقعیت اما غیرقابل باور جدایی زوجی محبوب و دوست‌داشتنی در سینما، بار دیگر اذهان مستعد بدبینی را به سمت این جمله كلیشه‌ای برد كه: «زندگی هنرمندان و زوج‌های هنری دوام ندارد.» در حالی كه متاسفانه این جدایی‌ها تنها مربوط و منحصر به زندگی مشترك افراد مشهور و هنرمندان نیست و وصلتهای دیگری در حرفه‌ها و شغل‌های دیگر هم به متاركه می‌انجامد، بدون این‌كه آب از آب تكان بخورد و جلب توجه كند و مردم درباره آن حرف و حدیث بگویند و گاه به خطاگویی رو بیاورند، اما به دلیل خاصیت و ذات فضای سینما و تلویزیون- كه همه چیز آگراندیسمان و بزرگنمایی می‌شود-جدایی سینماگران سرشناس می‌رود در بوق و كرنا.
جالب است این دو مورد اخیر به اضافه مورد متقدم‌تر و صدالبته شوكه‌كننده‌تر جدایی دو بازیگر و انسان محبوب و دوست‌داشتنی، مهدی هاشمی و گلاب آدینه، موید این نكته شاید خرافاتی است كه هراندازه آدم‌ها و زوج‌های هنری بیشتر در كانون توجه باشند، بیشتر احتمال چشم خوردن آنها وجود دارد! جدا از این مزاح كلامی، زندگی این زوج‌ها و امثال آنها كه بیش از باقی هنرمندان، موردتوجه و علاقه بوده، به جدایی رسیده و حاشیه‌ساز بوده و جلب توجه كرده است.
اما خوشبختانه در میان این جدایی‌های غمبار و شوكه‌كننده،زوج‌های هنری هستند كه باعث می‌شود كورسوی امیدی به وصلت‌های سینمایی و تلویزیونی وجود داشته باشد.
درواقع آن زوج‌هایی كه در همه سال‌های فعالیت‌شان، كمتر جلب توجه كرده و بدون حاشیه به زندگی و كارشان پرداخته‌اند، دوام بیشتری داشته‌اند و موفق شده‌اند زندگی مشتركشان را مدیریت كنند و به‌خوبی و آرامش پیش ببرند.
عجالتا به جای این‌كه اوقاتمان را از جدایی اخیر این افرادها و چهره‌های هنری تلخ كنیم، بیایید به نیمه پر و گوارای لیوان در این زمینه هم نگاه كنیم.  
تاکید می‌کنیم این زوج‌ها صرفا به عنوان نمونه است و حتما زوج‌های محبوب دیگری  از جمله امیر جعفری و ریما رامین‌فر، اصغر فرهادی و پریسابخت‌آور، پژمان بازغی و مستانه مهاجر و…هستند که به‌دلیل محدودیت صفحه از قلم افتاده‌اند.
یك عشق واقعی
به نظر  میان هیاهوی زندگی مشترك و جدایی افراد پرحاشیه، نباید عشق میان دو بازیگر خوب و دوست‌داشتنی سینما و تلویزیون ایران یعنی مهوش وقاری و محسن قاضی‌مرادی را از یاد برد و دست‌كم گرفت. به‌ویژه وقاری كه باوجود بیماری همسرش در سال‌های اخیر، پای زندگی مشتركشان ایستاده و عاشقی را به تمامی معنا كرده است. درود بر این بانوی عاشق و هنرمند.
این عاشقی ادامه دارد
مدتی قبل و در یكی از شب‌های اجرای نمایش مرغ دریایی من به كارگردانی كیومرث مرادی، علی اوسیوند و حمیرا ریاضی را میان تماشاگران دیدم. زوجی هنرمند و دوست‌داشتنی كه سال‌هاست بدون حاشیه فعالیت هنری می‌كنند و عاشقی‌شان در زندگی مشترك هم ادامه دارد.
خوشا شیراز و عشق بی مثالش
محمود پاك‌نیت و مهوش صبركن، از بازیگران خوب تلویزیون و سینمای ایران هستند كه زندگی مشترك آرام و عاشقانه‌ای دارند. پاك‌نیت و صبر كن كه به ترتیب متولد كازرون و شیراز هستند، را باید مصداق اشعار عاشقانه همولایتی‌شان حافظ دانست، فی‌المثل: خیال روی تو در هر طریق همره ماست یا هواخواه توام جانا و می‌دانم كه می‌دانی.
حكایت عاشقی
راستش از آقای حكایتی، بهرام شاه محمدلو هم جز این انتظار نمی‌رفت كه عمرش را به هنر و عاشقی بگذراند و ادامه دهد. یك سوی دیگر این زندگی عاشقانه، آرام و بی‌حاشیه هم همسری هنرمند به نام راضیه برومند
است.
گل‌های داوودی
اشاره به عشق و دوام زندگی مشترك هنرمندان بدون اشاره به زوج زنده یاد داوود رشیدی و بانو احترام برومند، قطعا چیزی كم خواهد داشت. عشق برومند حتی در سال‌های واپسین زندگی استاد رشیدی كه ایشان گرفتار بیماری فراموشی بود هم قابل رویت و تمجید است.
ولایت عشق
قطعا فرخ نعمتی، بازیگر سریال ولایت عشق را می‌شناسید، با آن صدای پرطنین و تاثیرگذارش. او و سهیلا رضوی، بازیگر خوب تئاتر، تلویزیون و سینما هم سال‌هاست كه عاشقانه، آرام و بدون حاشیه زندگی می‌كنند و به فعالیت هنری می‌پردازند.‌

برچسب‌ها: ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }