آخرین خبرها

وای‌فای6 با مزایای ویژه در راه است

https://dqpv9ihsroba8.cloudfront.net/wp-content/uploads/2016/06/01093144/Apple-iPhone-6-Wi-Fi-Issues.jpg
سایت بدون -خود را برای نسل بعدی فناوری وای‌فای آماده كنید. وای‌فای 6 (6 Wi-Fi ) از سال آینده روی دستگاه‌ها ظاهر می‌شود؛ اما چند سؤال به وجود می‌آید: آیا باید روتر قدیمی خود را دور بیندازید و یك روتر جدید بخرید؟ به گزارش زومیت و به نقل ازGIZMODO، آخرین نسل وای‌فای در دو حوزه پیشرفت كرده است: سرعت خام و بازدهی. اگر وای‌فای یك آزادراه باشد، این به معنی آستانه بالاتر محدودیت سرعت برای وسایل نقلیه و خط‌‌های بیشتر برای كنترل همزمان آنهاست. وای‌فای6 از ویدئو استریمینگ 8K پشتیبانی می‌كند.
در عمل این پیشرفت‌ها به معنی پشتیبانی از نرخ‌های انتقال 1/1 گیگابیت در ثانیه روی باند 4/2 گیگاهرتز (با چهار استریم در دسترس) و 8/4 گیگابیت در ثانیه روی باند ۵ گیگاهرتز (با هشت استریم موجود) است؛ گرچه این فناوری هنوز در حال تصحیح بوده و سال آینده عرضه می‌شود. به‌طور كلی با ظهور وای‌فای6 می‌توانید انتظار سرعت چهار تا ده برابر سرعت فعلی را داشته باشید.
یكی از مزایای مهم وای‌فای6 بهبود بازدهی است كه به معنی مصرف توان كمتر، عمر طولانی‌تر باتری و كاهش هزینه برق است. بسختی می‌توان مقدار دقیق این تفاوت را توصیف كرد، چرا كه هنوز فناوری وای‌فای6 نهایی نشده است؛ به این صورت طول عمر تلفن همراه یا لپ‌تاپ افزایش خواهد یافت.
بهبود سخت‌افزار و میان‌افزار وای‌فای6 هم به معنی عملكرد بهتر آن در محیط‌های شلوغ است. یك مجموعه از معیارهای دیگر مثل دیوارها، موج‌های مایكروویو و تعداد افرادی كه در خانه شما از آن استفاده می‌كنند هم بر سرعت نهایی تأثیر خواهند گذاشت.
وای‌فای6 با تمام تجهیزات وای‌فای سازگار است؛ بنابراین اگر ابزاری تهیه كرده‌اید كه از این استاندارد جدید پشتیبانی کرده و بخوبی با تنظیمات فعلی كار می‌كند، فقط تا زمانی كه وای‌فای6 فعال نشده، نمی‌توانید به حداكثر سرعت دست پیدا كنید. زمان ظهور این استاندارد هم به تولیدكنندگان سخت‌افزار، توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری، ارائه‌كنندگان خدمات اینترنتی و دیگر افراد حاضر در این صنعت وابسته است. شما فقط باید منتظر بمانید سرویس‌دهنده خدمات اینترنتی زمان مناسب را برای ارتقای سخت‌افزار اعلام كند. هرچند خودتان هم می‌توانید روتر را ارتقا دهید. ممكن است بعضی شبكه‌ها با عبارت وای‌فای6 برای سرعت‌های بالاتر تبلیغ كنند، اما فقط باید منتظر ماند و دید از این اسامی و لوگوها در عمل چگونه استفاده می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }