آخرین خبرها

وظایف خانه را به این روبات هوشمند بسپارید

Image result for Anki
سایت بدون-با توسعه علم روباتیک، شاهد حضور جاروبرقی ‌های روباتیک، چمن زن‌ها، روبات‌های پرستار و… هستیم ولی وکتور(Vector) به عنوان یک روبات کوچک که اطراف خانه می‌چرخد و می‌تواند با شما ارتباط بگیرد را شاید بتوان کامل‌ترین نمونه دانست.
کمپانی Anki با روبات کوچک«وکتور» تلاش کرده تا آن را کاملاً خودران و مستقل طراحی کند. این روبات قابلیت اجرای هزار دستور را دارد و با دستیار صوتی گوگل یعنی «الکسا» کاملاً هماهنگ و سازگار است. این روبات حتی می‌تواند شرایط محیطی را درک کرده و به آن واکنش نشان دهد و شناسایی موانع نیز یکی دیگر از ویژگی‌های آن است چرا که «وکتور» به یک دوربین HD مجهز است و با کمک سنسورهایی که بر پشت آن نصب شده است می‌تواند تشخیص‌هایی درست داشته باشد.  البته گفتنی است که این روبات علاوه بر الکسا با دستیار صوتی آمازون یعنی اکو و همچنین با اسپیکر هوشمند اپل یعنی HomePod-style نیز همکاری داشته باشد. به این ترتیب کاربر می‌تواند در قالب فرامین صوتی، با این روبات ارتباط برقرار کند. البته در مراحل بعدی قرار است این روبات با استفاده از هوش مصنوعی، با همه وسایل خانه که به اینترنت اشیا متصل هستند نیز ارتباط برقرار کند و با تشکیل یک شبکه از وسایل متصل به اینترنت، کاربران را هیجان زده کند. این روبات که در سایت کیک استارتر پیش فروش شده تاکنون 2میلیون دلار سرمایه جذب کرده است و در آینده‌ای نزدیک به بازار وارد خواهد شد. هرچند زمان دقیق ارائه «وکتور» به بازار مشخص نشده ولی گفته می‌شود بهای آن به 250دلار خواهد رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }