آخرین خبرها

پایان اولتیماتوم ای‌اف‌سی به نمایندگان بدهکار ایران/ اتفاق سیاه برای استقلال تکرار می‌شود؟

سایت بدون – ‌نهم سپتامبر 2019 (18 شهریورماه 98) آخرین مهلتی بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه‌های ایرانی از جمله استقلال و پرسپولیس داد تا تکلیف بدهی‌ها و مشکلات خود در راه دریافت مجوز حرفه‌ای‌گری را روشن کنند. با توجه به این‌که دو روز هجده و نوزدهم شهریور به دلیل فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و ایام سوگواری امام حسین(ع) و یارانش تعطیل رسمی بود و روزهای شنبه و یک‌شنبه هم با توجه به تقویم ای‌اف‌سی تعطیل است، عملا مسئولان دو باشگاه فرصت انجام امور اداری را نداشتند و شاید از امروز به فکر ارسال مدارک لازم به ای‌اف‌سی برای دریافت مجوز حرفه‌ای‌گری بیفتند. البته شرایط پرسپولیس و استقلال متفاوت و اوضاع استقلالی‌ها به مراتب بغرنج‌تر است. با این‌که اعداد و ارقام مختلف و متفاوتی درباره میزان بدهی‌های استقلال به افراد حقیقی و حقوقی که حکم دارند اعلام شده و از پنج میلیارد تا ده میلیارد تومان متغیر است اما در این زمینه می‌توان به صحبت‌های چند روز پیش مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال استناد کرد که بدهی پرسپولیس را 290 میلیون تومان و بدهی استقلال را بین هفت‌ونیم تا هشت8 میلیارد تومان برآورد کرده بود. حتی اگر همین رقم هم درست باشد استقلالی‌ها تا هفته پیش از تهیه و تامین آن برای تسویه با بدهکارانی چون امیر قلعه‌نویی، حنیف عمران‌زاده، آندرانیک تیموریان و جواد نکونام و دیگر طلبکاران خود عاجز بوده‌اند. عده‌ای از این شاکیان علاوه بر ارجاع شکایت‌شان به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و بررسی پرونده آن‌ها در کمیته تعیین‌وضعیت رونوشتی از شکایت خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده‌اند تا باشگاه را برای پرداخت دیون خود بیش از پیش تحت فشار قرار دهند و ‌ای‌اف‌سی هم از سال گذشته به این موارد بیش از گذشته حساس شده و اولتیماتوم داده است.
   
استقلالی‌ها یک‌بار در گذشته طعم کنار گذاشته شدن از آسیا را به دلیل ناآشنایی با قوانین ای‌اف‌سی و تعلل در ارسال مدارک چشیده‌اند و باید مراقب باشند تاریخ تکرار نشود. در سال ۸۵ مقداد نجف‌نژاد، مدیرعامل وقت در اظهار نظری عجیب بیان داشت مدارک را با پست عادی برای ای‌اف‌سی ارسال کردیم، شاید کمی دیر برسد اما حتما می‌رسد. مدارک به موقع رسید، دیر رسید یا اصلا نرسید، حاصلش آن شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا خیلی راحت آبی‌پوشان را از جام باشگاه‌های آسیا کنار گذاشت. حالا هم ظاهرا مسئولان فعلی باشگاه مثل سیزده سال پیش موضوع را چندان جدی نگرفته‌اند و حتی خلیل‌زاده، رئیس هیئت‌مدیره باشگاه پیش از تعطیلات تاسوعا و عاشورا در اظهارنظری که بیشتر به طنز می‌ماند گفته دوشنبه و سه‌شنبه ایران تعطیل است و ما چهارشنبه مدارک را ارسال می‌کنیم. البته برخی مدیران استقلال خبر از تکمیل مدارک باشگاه برای ارائه به ای‌اف‌سی می‌دهند اما هنوز این اتفاق به صورت عملی روی نداده و اسنادی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال نشده است و شاید در چند روز آینده اخبار ناخوشایندی درباره نمایندگان ایران به ویژه استقلال شنیده شود.

برچسب‌ها:

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }