آخرین خبرها

پیشنهاد گوگل و مایکروسافت برای استخدام یک دختربچه 10 ساله


سایت بدون -یک کودک 10 ساله، با استعداد و هوش خود مورد توجه بسیاری از شرکت‌های سرشناس حوزه فناوری قرار گرفته تا جایی که از سوی 2 شرکت گوگل و مایکروسافت پیشنهاد استخدام دارد.
این دختر 12ساله که سمیرا مهتا نام دارد یک برنامه نویس حرفه‌ای و یکی از سرشناس‌ترین اعضای «سیلیکون ولی» است که کار خود را از 6 سالگی آغاز و تاکنون 12 کنفرانس نیز در «سیلیکون ولی» برگزار کرده است. زمانی که او تنها 8 سال داشت یک بازی به‌نام CoderBunnyz برای آموزش کد‌گذاری به کودکان طراحی کرد که این بازی بسرعت محبوب شد و البته یک جایزه 2500 دلاری را نیز در سال 2016 ازآن خود کرد. سمیرا در نظر دارد در سال تحصیلی جدید در حداقل 106 مدرسه برنامه‌های آموزشی خود را اجرا کند. او می‌گوید: در جهان بیش از یک میلیارد کودک وجود دارد که بسیاری از آنها به کدنویسی علاقه‌مندند. جالب است بدانید علاقه به مشاغل مرتبط با رایانه در خانه آنها موضوعی عادی است و پدر او یعنی راکش مهتا از مدیران ارشد اینتل است. در همین راستا سمیرا و برادرش آدیدت نیز از سن کم تحت تعلیم پدرشان قرار داشتند. سمیرا تاکنون کارگاه‌های متعددی را برای آموزش در سراسر ایالات متحده برگزار کرده و وقتی در گوگل و مایکروسافت کارگاه برگزار کرد، مدیران هر دو شرکت از او دعوت کردند که پس از پایان تحصیلاتش نزد آنان کار کند اما سمیرا می‌گوید مطمئن نیست بخواهد در یک شرکت دیگر کار کند و بیشتر ترجیح می‌دهد یک کارآفرین باشد.
برچسب‌ها: ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }