آخرین خبرها

چرا توئیتر سودآورترین شرکت دنیاست

سایت بدون -توئیتر یکی از سودآورترین شرکت‌های دنیاست اما این موضوع این روزها از اهمیتی مضاعف برخوردار است، چرا که توئیتر اخیراً یک ریزش قابل توجه بین کاربران خود داشته است. به‌گزارش انتخاب، توئیتر برخلاف انتظارها همچنان سود خیره‌کننده‌ای را ثبت می‌کند. این در 3 ماهه اخیر 326 میلیون کاربر فعال ماهانه داشت که نسبت به 335 میلیون نفر در سه ماهه قبلی و 330 میلیون در مرحله بعد کاهش چشمگیری داشت.
در ایالات متحده نیز، تعداد کاربران فعال ماهانه در سه ماهه اخیر به 67 میلیون نفر کاهش یافته است در حالی که این رقم 68 میلیون نفر بود.
توئیتر به‌دلیل تلاش‌هایش برای رعایت یک قانون حفظ حریم خصوصی داده‌های جدید اروپا و البته تصمیم‌هایی که برای ایجاد اولویت‌بندی خبری در پلتفرم خود ترتیب داده است، با ریزش کاربران رو به رواست. خبر جالب‌تر اینکه توئیتر انتظار دارد تعداد کاربران ماهانه در سه ماهه آینده باز هم سقوط کنند.اما تعداد افرادی که روزانه از این پلتفرم استفاده می‌کنند، همچنان رشد می‌کند. کاربران فعال روزانه توئیتر 9 درصد بیشتر از سال گذشته است.جک دورسی، مدیرعامل توئیتر در بیانیه‌ای می‌گوید: «نتایجی قوی در این سه ماه نشان می‌دهند که ما می‌توانیم سلامت درازمدت توئیتر را در اولویت قرار دهیم و تعداد افرادی را که در مکالمه‌های عمومی شرکت می‌کنند، افزایش دهیم.»به‌نظر می‌رسد که توئیتر در حوزه تبلیغات نیز موفق عمل می‌کند. فروش تبلیغات در توئیتر در سه ماهه اخیر به 758 میلیون دلار رسید که تقریباً 30 درصد افزایش نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. افزون بر این، توئیتر همچنان به محدوده سودآوری خود ادامه داد و درآمد خالص این شرکت 106 میلیون دلار برای مدت سه ماه است. در ماه‌های اخیر، توئیتر بر حفظ امنیت این سرویس متمرکز شده است و تلاش دارد از گسترش اخبار جعلی و دخالت انتخابات پیشگیری کند.

برچسب‌ها:

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }