آخرین خبرها

چرا علی دایی در کنار محمود احمدی نژاد در بیزینس کلاس ننشست؟

سایت بدون -علی دایی بعد از ١٠‌سال همچنان نتوانسته کینه قدیمی از محمود احمدی‌نژاد را فراموش کند؛ سرمربی کنونی سایپا نوروز ١٣٨٨ بعد از شکست تیم‌ ملی مقابل عربستان در تهران، با دستور رئیس‌جمهوری وقت ایران از سمتش کنار رفت و حالا که به نوروز ٩٨ نزدیک می‌شویم، حتی حاضر نیست در یک پرواز ١,٥ ساعته کنار او بنشیند و با او صحبت کند. این اتفاق در پرواز پنجشنبه‌شب عسلویه به تهران رخ داد که دایی صندلی بیزینس‌کلاس خود را به برادرش داد و ترجیح داد به جای احمدی‌نژاد در کنار مهدی تارتار رقیب روز پنجشنبه و دوست قدیمی‌اش بنشیند.

دایی در کنار مردم، احمدی‌نژاد در سالن CIP
سایپا با هدایت علی دایی در چارچوب رقابت‌های هفته بیستم در شهرستان جم مقابل پارس‌جنوبی قرار گرفت و به تساوی بدون گل رسید. بعد از این مسابقه اعضای دو تیم راهی فرودگاه عسلویه شدند تا با پرواز ساعت ٢٠:٣٥ به تهران برگردند و تمرینات‌شان را در پایتخت برای هفته آینده دنبال کنند. حضور علی دایی در فرودگاه عسلویه و پرواز به تهران با استقبال مردمی مواجه شد که برای گرفتن عکس یادگاری با شهریار صف بسته بودند. دایی درحالی‌که می‌توانست مثل همه شخصیت‌های برجسته از قسمت CIP فرودگاه عسلویه به باند فرودگاه برود و سوار هواپیما شود اما ترجیح داد در کنار همه اعضای تیم خود و مردم عادی باشد و به ابراز احساسات هوادارانش هم پاسخ بدهد. دایی حتی از گیت عمومی نیز عبور کرد و با ماموران هم خوش و بش صمیمانه‌ای داشت. اعضای دو تیم پارس‌جنوبی و سایپا وقتی در کنار مردم عادی سوار بر هواپیمای آسمان شدند، چند دقیقه‌ای برای بسته‌شدن درها معطل ماندند و بعد مشخص شد دلیل این تأخیر انتظار برای رسیدن محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق ایران بوده است.
شهریار صندلی بیزینس‌کلاسش را بخشید!
رئیس دولت‌های نهم و دهم به همراه تیم محافظان خود روز پنجشنبه سفری به شهرستان لامرد در استان فارس داشت و به دلیل نبود فرودگاه در این شهر اجبارا از طریق عسلویه باید به تهران برمی‌گشت. بر حسب اتفاق، او در پروازی حضور داشت که علی دایی، مهدی تارتار و سایر اعضای دو تیم لیگ برتری فوتبال ایران هم بودند. مسأله جالب اما آن‌جا بود که شهریار فوتبال ایران حاضر نشد در ردیف جلو کنار احمدی‌نژاد بنشیند. باشگاه سایپا برای سرمربی خود صندلی بیزینس‌کلاس گرفته بود و سایر اعضای تیم در ردیف‌های معمولی نشستند که از قضا دایی نیز به صندلی‌های عقب‌تر رفت و کنار مهدی تارتار دوست قدیمی و سرمربی پارس‌جنوبی نشست. جالب‌تر این‌که اصرار محمد دایی برادر و دستیار او نیز برای رفتنش به صندلی خود که بیزینس‌کلاس و درست در کنار صندلی احمدی‌نژاد بود هم فایده نداشت و این اسطوره گپ‌و‌گفت با رفیق پرسپولیسی‌اش را در طول پرواز به نشستن کنار رئیس سابق دولت ترجیح داد؛ اتفاقی که به نظر می‌رسد ریشه در اتفاقات گذشته دارد.
دایی هنوز از احمدی‌نژاد دلخور است؟
اگرچه احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری‌اش چندبار در تمرینات تیم ‌ملی با هدایت علی دایی حضور یافته بود، اما ١٠ فروردین ١٣٨٨ بعد از شکست تیم‌ ملی مقابل عربستان در تصمیمی عجیب شهریار از هدایت تیم ‌ملی برکنار شد. دایی بعد از این تصمیم با حضور روی خط تلفن برنامه نود صراحتا اعلام کرد که رئیس‌جمهوری دستور داده برکنارش کنند، اما علی‌آبادی، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی این امر را تکذیب کرد. ٤‌سال بعد اما علی‌آبادی با پایان ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد صراحتا اعلام کرد او برای برکناری دایی دستور داده بود و باعث شد اسطوره فوتبال ایران در مهرماه ٩٢ این جملات را بیان کند: «همه دیدید بعد از چند‌سال حرف‌های من درست از آب درآمد. من در برنامه ٩٠ هم گفتم که علی‌آبادی من را به تیم ‌ملی آورد و فدراسیون در این‌خصوص کاره‌ای نبود. احمدی‌نژاد من را از تیم‌ ملی برکنار کرد و حالا بعد از چند سال، گذشت زمان همه چیز را نشان داد.» حالا با گذشت ١٠‌سال از اتفاقات آن روزها به نظر می‌رسد دایی هنوز از احمدی‌نژاد دلخور است و حتی حاضر نمی‌شود در یک پرواز ١,٥ ساعته در صندلی‌ای که متعلق به خودش است، همنشین او شود.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }