آخرین خبرها

چرا كمرتان درد می‌كند؟

https://images.agoramedia.com/everydayhealth/gcms/Nerve-Zap-Unlikely-to-Ease-Low-Back-Pain-1440x810.jpg

 سایت بدون -وقتی بیماری با كمردرد به كلینیك فیزیوتراپی مراجعه می‌كند، آگاهی از عامل بروز كمردرد در تشخیص، انتخاب درمان و تخمین زمان بهبود بسیار اهمیت دارد. بعلاوه آگاهی از عامل بروز این اختلال باعث پیشگیری از عود مجدد آن می‌شود.
مهم‌ترین عامل بروز كمردردهای ناگهانی و حاد، بلند كردن اجسام سنگین است. حمل كیسه‌های خرید سنگین، هل دادن خودرو، حمل چمدان‌های سنگین در سفرها و اثاث‌كشی، شایع‌ترین فعالیت‌هایی است كه كمردرد حاد و ناگهانی را در پی خواهد داشت.
استرس، نگرانی و عصبانیت هم می‌تواند كمردرد حاد را در پی داشته باشد. اسپاسم شدید عضلانی به‌دنبال عصبانیت و پریشانی باعث مراجعه تعداد زیادی از افراد به كلینیك‌های فیزیوتراپی می‌شود. كسانی كه در شرایط روحی بد به سر می‌برند یا در طول روز مكررا دچار استرس و عصبانیت می‌شوند، با مراجعه به روانپزشك و استفاده از داروهای آرام‌بخش می‌توانند مانع بروز كمردرد و عوارض متعدد دیگر شوند.
ایستادن و نشستن طولانی مدت هم به علت این‌كه باعث وارد شدن فشار عمودی وزن تنه بر فقرات كمری می‌شود، به‌تدریج بیرون‌زدگی دیسك و كمردرد را ایجاد خواهد كرد. سفرهای طولانی مدت هوایی و زمینی، مشاغل پشت‌میز و كارهای منزل مانند آشپزی از جمله كارهایی هستند که با قرار گرفتن افراد در وضعیت نشسته یا ایستادن طولانی، كمردرد را در پی خواهند داشت.
بنابراین آموزش تمرین‌های تقویتی عضلات، ثبات‌دهنده ستون فقرات و تغییر وضعیت 
هر یك ربع تا نیم ساعت می‌تواند مانع بروز كمردرد شود. ورزش سنگین بخصوص بلند كردن وزنه‌های بیش از حد توان در سالن‌های ورزشی هم از دیگر علل مهم ابتلا به كمردرد است. راه رفتن طولانی با كفش نو، به‌ویژه اگر كفش نامناسب بوده و ارتفاع پاشنه مناسب نباشد و قوس كف پا را كاملا پر نكند، دلیل مهم دیگر كمردرد است كه تجویز كفی و دمپایی طبی از راهكارهای مهم در این موارد است. اگر به‌دنبال فعالیت ورزشی و عرق كردن، در معرض كوران هوای سرد قرار بگیرید، عضلات پشت ستون فقرات اسپاسم كرده و كمردرد را در پی خواهد داشت. درنهایت تغییر جای خواب یا جای نشستن می‌تواند كمردرد در پی داشته باشد. استفاده از دو پتوی دو لایه و خوابیدن روی زمین به جای استفاده از تشك‌های نرم و همچنین نشستن روی صندلی‌های پشتی دار و تكیه‌دادن به پشتی صندلی در پیشگیری از چنین كمردردهایی به‌شمار می‌رود.

برچسب‌ها:

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }