آخرین خبرها

چرا محصولات هنگام ورود به بازار شكست می‌خورند؟


سایت بدون -محصول موفق باید در بازار هم موفق باشد. اگر محصول به دست مشتری نرسد و استفاده نشود، رسالت خود را به انجام نرسانده است. هر چقدر محصول برای مشتریان مطلوب‌تر باشد، سهم بازار بیشتری را به خود اختصاص خواهد داد. این سهم بازار به شكل مستقیم بر دوام چرخه تولید اثر می‌گذارد و ساختار اقتصادی آن را شكل می‌دهد. اگر محصول نتواند فروش را شكل دهد و در بازار موفقیت نداشته باشد، شكست خواهد خورد. از دلایل شكست محصول در زمان ارائه به بازار می‌توان به موارد زیر اشاره كرد:

انتخاب بازار اشتباه: شناخت بازار برای ارائه محصول بسیار حائز اهمیت است. اگر بازار اشتباه انتخاب شود گردش مالی مورد انتظار به دست نمی‌آید. در انتخاب بازار باید به رقبا، اكوسیستم و ذی‌نفعان توجه كرد. بازار درست محصول را به مشتریان هدف می‌رساند.
حل مشكل به شكلی بهتر توسط رقبا: ممكن است یك محصول خوب با یك تیم حرفه‌ای تولید شود اما الزاما راه‌حل ارائه شده بهتری نداشته باشد. گاهی رقبا محصول را كاربرمحورتر می‌سازند و این مساله باعث می‌شود كه مشتریان آن محصول را بیشتر بخواهند. گاهی نیز از راه‌حل‌های بومی و منطبق با محیط استفاده می‌كنند و پاسخ بهتری به نیاز مشتری ارائه می‌دهند.
انتخاب گروه هدف اشتباه: محصول برای گروه هدف مشخص در بستری خاص ارائه می‌شود. تنوع محصولات در ساختار صنعتی جامعه پیشرفته به‌گونه‌ای است كه برای هر مشتری محصولاتی وجود دارد تا با ویژگی‌هایش انطباق پیدا كند. اگر محصولی برای گروه اشتباهی از مشتریان هدف گرفته شود طبعا به محصول اقبال نشان نخواهند داد و محصول با شكست مواجه می‌شود.
قیمت‌گذاری اشتباه: مشتریان برای یك محصول خاص تا حد مشخصی از هزینه را معقول می‌دانند. كم یا زیاد بودن این قیمت سبب می‌شود كه مشتریان میل به استفاده از آن را نداشته باشند. در محیط پر چالش امروز، قیمت‌گذاری اهمیت ویژه‌ای دارد، زیرا كسب‌وكارها برای جذب و حفظ مشتری، قیمت‌های خود را بسیار رقابتی انتخاب می‌كنند.
ارائه زمانی كه دیگر دیر شده: امروزه رقابت در بازار بسیار شدیدتر از گذشته است و هر روز محصولات جدیدی متولد می‌شود. اگر توسعه محصول بیش از حد طول بكشد زمان ارائه از دست خواهد رفت و رقبا محصولات مشابه را به بازار می‌فرستند و مشتریان را به خود جذب می‌كنند.
چه باید كرد؟
بازار محصول را دقیق بررسی كنید تا همه جزئیات آن را بشناسید. هر چقدر شناخت از بازار بهتر و بیشتر باشد، شرایط ارائه پایدارتری برای محصول رقم خواهد خورد.
رقبا را خوب بشناسید و از اشتباهات آنها در محصول خود درس بگیرید. بدون تحلیل رقبا محصول را در بازار ارائه نكنید.
محصول را در زودترین زمان ممكن ارائه كنید. اجازه دهید بهبود محصول در كنار مشتریان اتفاق بیفتد تا بدون حضور آنها.
برای قیمت‌گذاری و مشخص‌كردن جایگاه محصول در بازار، بررسی‌های دقیقی انجام دهید و از مشتریان برای این بررسی‌ها كمك بگیرید.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }