آخرین خبرها

چند نکته مهم در شست‌وشو و نگهداری لباس‌های رسمی، جین و… / عمر لباس‌هایتان را طولانی کنید

سایت بدون -بهترین لباس‌ها هم بعد از مدت کوتاهی شکل و شمایل آراسته خود را از دست می‌دهند و این مساله رابطه مستقیم با سلیقه و مهارت ما در نگهداشتن پوشیدنی‌‌هایمان دارد. مراقبت ما از لباس، کفش و وسایلی که تعلق خاطر زیادی به آنها داریم به سادگی عمر آنها را طولانی‌تر می‌کند. در این بخش با راهنمایی‌ طراحان لباس معروف دنیا فوت و فن‌های مراقبت از لباس‌های چهار فصل مهمانی و ارزشمند شما پیش رویتان قرار گرفته است. 
ضدعفونی جین‌ها با سرما 
برخی طراحان و کارشناسان پوشاک می‌گویند لباس‌های جین را نباید به صورت منظم بشویید، چون به‌خصوص شلوارهای جین با هر بار شست‌وشو کمی فرم خود را از دست می‌دهند. اما برای شستن آن بهترین دما آب سرد با حداکثر 20 درجه و مقدار کمی پودر شوینده است که با کمی آب حل شده باشد. چون آب گرم و صابون‌های شوینده بافت فیبری و رنگ جین را از بین می‌برد و به کشش طبیعی پارچه صدمه می‌زند. از طرفی هیچ‌گاه از خشک کن لباسشویی برای آبگیری جین‌ها استفاده نکنید، این‌کار عمر شلوار و بلوزهای این جنسی شما را کوتاه می‌کند. پهن کردن آنها در هوای آزاد بهترین راه‌حل برای خشک شدن است. با همه اینها یک روش مبتکرانه دیگر را هم طراحان جین برای مراقبت و تمیز کردن این لباس‌ها ارائه کرده‌اند. در این روش به آب نیازی نیست کافی است شلوارتان را در کیسه‌ای پلاستیکی گذاشته و کیسه را درون فریزر قرار دهید. سرمای فریزر همه باکتری‌های جا خوش کرده روی جین را از بین می‌برد و مهم‌تر این‌که تن خور زیبا و طبیعی آن را حفظ می‌کند. 
کفش‌ها خوب عمر می‌کنند اگر…
کفش‌های رسمی و مهمانی شما نباید زیرفشار دیگر وسایل یا در جا‌کفشی‌های نامناسب قرار گیرد. مثلا اگر از این کفش‌ها کمتر استفاده می‌کنید آنها درون جعبه کفش خود قرار دهید و با گذاشتن دستمال کاغذی روی آن، داخل کمد لباس‌ها از آن نگهداری کنید. اما مهم تر از اینها رسیدگی به کفش‌ها با واکس و اسپری‌ مخصوص است. اسپری‌های از بین برنده لکه و ساییدگی کفش با خاصیت ضد آب برای مراقبت از انواع کفش‌های جیر چرم مناسب خواهد بود، اما در روش نگهداری مخصوص کفش‌های چرم باید ابتدا گردوغبار کفش‌ها را با برس یا مسواک پاک کنید و با کشیدن دستمال نرم و خشک و در انتها کمی دستمال مرطوب اجازه دهید تا کاملا خشک شود. در انتها با زدن واکس چرب همرنگ به آن جلا بدهید. اما کفش‌های جیر را با برس‌های موی طبیعی به یک جهت پاک کنید و در انتها با اسپری‌ مخصوص جیر لکه‌های آن را از بین ببرید. برس کشیدن به‌هموقع راز طول عمر کفش‌های جیر است. 
روسری و لباس‌های ابریشم را خودتان نشویید
با این جنس لباس‌ها شوخی نکنید و برای هر بار شستن، آنها را به خشکشویی مطمئن بسپارید. آب گرم و مواد شوینده آنزیم‌دار (در اسم‌های آمیلاز، بتاماناناز، پکتیناز، پروتئاز) لباس شما را از بین خواهد برد. پارچه‌های ظریف ابریشم را با آب سرد و با مایع شوینده بسیار کم شسته و بدون چلاندن لابه‌لای یک حوله بگذارید تا آب آن گرفته شود و برای خشک کردن آویزان کنید. اتو با گرمای بالا پارچه شما را وارفته و کش آمده می‌کند. پس کمترین حرارت را برای اتو کردن لباس‌های ابریشم انتخاب کنید. 
راز ماندگاری البسه زیر
دوام لباس‌های زیر بیش از هر چیزی به شستن با دست بستگی دارد. انداختن آن در لباسشویی هم تنها با قرار دادن آنها در کیسه توری و بدون حالت خشک کن قابل قبول است، در غیر این صورت این لباس‌ها با مداومتی که در پوشیدن آنها هست کمتر از یک ماه دوام می‌آورند. پس بهترین کار شستن آنها با دست در آب خنک است. 
لباس‌های زیر همرنگ را با هم بشویید تا رنگ پس ندهند و بعد از شست‌وشو با فشار دست آب آنها را بگیرید و آویزان کنید. با این کار مدت زیادی این لباس‌ها را با شکل و ظاهر سالم استفاده خواهید کرد. 

برچسب‌ها: , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }