آخرین خبرها

چه کسانی می توانند پیوند مو انجام دهند؟

سایت بدون -مجتبی امیری، متخصص پوست و مو است. او درباره بایدها و نبایدهای پیوند مو توضیح می‌دهد:
‌ پیوند مو، یک عمل فوق‌تخصصی است که به معنی برداشت فولیکول یا پیاز مو از یک محل بدن و انتقال آن به محل مورد نیاز کاشت مو است.
فرد انتخاب شده برای پیوند مو باید دارای سلامت عمومی باشد و اطمینان داشته باشد که عامل ریزش مو در فرد کاندیدای کاشت مو غیرقابل برگشت است، یعنی با درمان‌های دارویی مشکلش جواب نداده.
کاشت مو باید به صورتی باشد که انتقال مو  صدمه‌ای به محل برداشت نزند، همچنین موی کاشته شده با الگوی طبیعی کاشت رشد کند، به سلامت فرد و ناحیه برداشت هم آسیبی نزند.
پیوند مو از موی خود فرد قابل برداشت است.
منبع اصلی برداشت مو بالای گوش و پشت سر فرد است، همچنین میزان و شدت ریزش مو در آینده باید در فرد مورد پیوند ارزیابی شود.
پیوند مو اگر توسط متخصص پوست و مو که تبحر در کاشت مو دارد انجام گیرد، بدون درد، خونریزی و عارضه است و در واقع این عمل نوعی عمل سرپایی به شمار می‌رود.
اگر کاشت مو توسط فرد غیرمتخصص انجام شود، عوارض مختلفی برای بیمار همراه خواهد داشت که شامل ظاهر غیرطبیعی مو، خط رویش عروسکی، تخریب ناحیه برداشت، عفونت مکرر و عدم رویش مو است.
متاسفانه به دلیل منافع مالی برخی با نگاهی تجاری به این مسأله نگاه کرده و با تبلیغات اغراق‌آمیز سبب بروز عارضه‌های زیادی در افراد انجام پیوند مو می‌شوند. در حالی که این مسأله باید حتما توسط پزشک متخصص انجام شود.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }