آخرین خبرها

کیانوش رستمی یک روز عجیب و غریب را در وزنه‌برداری رقم زد/ جر و بحث خانوادگی در صحنه جهانی

سایت بدون -فریاد کیانوش رستمی بر سر برادرش را همه آنهایی که مسابقات دسته 96 کیلوگرم قهرمانی جهان را از تلویزیون دنبال می کردند دیدند. کیانوش وزنه 182 کیلوگرم را برای انتخاب اولش در نظر گرفته بود، اما زمانی تصمیم گرفت این انتخاب را به 179 کیلوگرم تغییر دهد که دیگر دیر شده بود. در واقع اشتباه اول را برادر کیانوش مرتکب شد که بعد از مهار وزنه 179 کیلویی توسط وزنه بردار کلمبیایی، اقدام به کم کردن وزنه کیانوش رستمی کرد. اشتباه دوم هم از طرف منشی مسابقه رخ داد که اجازه داد این تصمیم اشتباه، عملی شود. همین ناهماهنگی‌ها باعث شد کیانوش رستمی، برای یک دقیقه روی تخته معطل شود و دوباره به سالن گرم برگردد. در واقع داوران بعد از این‌که متوجه اشتباه مربی کیانوش در کاهش وزنه او شدند، او را مجاب به سومین تغییر  وزنه کردند تا کیانوش با کلی تاخیر، این بار برای مهار وزنه 180 کیلوگرمی روی تخته بیاید. اما این کیانوش دیگر کیانوش چند دقیقه قبل نبود. با  چهره ای برافروخته، در حالی که به نشانه تاسف برای داوران سر تکان می داد، بدون تمرکز پشت وزنه ایستاد و قابل پیش بینی بود که نتواند آن را مهار کند. وزنه اول افتاد، وزنه دوم هم افتاد و بعد هم وزنه سوم. کیانوش یک بار دیگر از گردونه رقابت‌های جهانی اوت کرد، اما این بار به جای آن‌که شکست را به پذیرد، کاری کرد که شاید تاوانش برای وزنه برداران ایرانی سنگین باشد. کیانوش، در اقدامی عجیب، پس از آن‌که وزنه 180 کیلویی را در تلاش سوم خود از دست داد، به جای ترک کردن صحنه رقابت، جلوی داوران و هیات ژوری ایستاد و با صدای بلند به آنها گفت: «من آمده بودم تا رکورد دنیا را در این مسابقات بزنم، اما بعضی از شما نخواستید که این اتفاقا بیفتد. ممنونم از شما!»
این پایان رویای قهرمان المپیک 2016، برای کسب سومین طلای جهانی بود. کیانوش رستمی که امسال هم طبق روال سه سال گذشته، به صورت اختصاصی تمرین کرد و حاضر نشد از کادر فنی تیم ملی و فدراسیون وزنه برداری تبعیت کند، یک‌بار دیگر طعم تلخ ناکامی را چشید تا همچون رقابت‌های جهانی 2017، با حذف شدن از گردونه مسابقات، ناکام بزرگ رقابت‌ها لقب بگیرد. اوت کردن کیانوش  رستمی و انصراف او از حضور در حرکت‌های دوضرب بالغ بر 70‌امتیاز تیمی را از تیم ملی وزنه برداری گرفت تا شانس ایران برای قرار گرفتن روی سکوی تیمی رقابت‌های جهانی 2019 تایلند هم به همین میزان کاهش یابد.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }