آخرین خبرها

یادداشت روز/چرا بارسلونا باید از منچستر یونایتد بترسد

آلبرتو روبیو

 بارسلونا در مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان به تیمی خورده که خاطرات خوبی را برایش تداعی می‌کند. آبی اناری‌ها در فینال سال 2009 با 2 گل تیم سر الکس فرگوسن را بردند و در سال 2011 منچستریونایتد را 3 بر یک شکست دادند. در عین حال، نوکمپ هم برای اوله گونار سولشر یادآور زیباترین شب زندگی‌اش است در فینال سال 1999 که با گل‌ وقت‌های تلف‌شده او یونایتد به قهرمانی رسید. حالا به‌عنوان مربی شیاطین سرخ، این تیم را احیا کرده و به دلایلی می‌تواند بارسلونا را تهدید کند.
 
قدرت هوایی
اگر یک جنبه باشد که یونایتد برتری محسوسی دارد، قدرت هوایی است. کریس اسمالینگ و نمانیا ماتیچ 194 سانتیمتر، اسکات مک تامینای 193 سانتیمتر، پل پوگبا 191 سانتیمتر، روملو لوکاکو 190 سانتیمتر، داوید دخئا 189 سانتیمتر، ویکتور لیندلوف و اریک بایی 187 سانتیمتر و مارکوس رشفورد 185 سانتیمتر قد دارند. این ویژگی البته برای یونایتد به گل تبدیل نشده چون این تیم در رقابت‌های مختلف این فصل تنها پنج گل با ضربه سر داشته اما بارسلونا باید مراقب باشد.
 
حس شکست‌ناپذیری
پیروزی در پارک دپرنس با 10 بازیکن مصدوم و جبران باخت 2 بر صفر خانگی، اعتماد به نفس فوق‌العاده‌ای به تیم داده. بعد از آمدن سولشر، بازیکنان احساس شکست‌ناپذیری می‌کنند و آمار این را نشان می‌دهد. در 18 بازی این تیم 14 پیروزی، 2 تساوی و تنها 2 باخت داشته. تیمی که با مشکلات زیادی مواجه بوده، تنها به آرسنال و پاری‌سن‌ژرمن باخته، امثال چلسی و تاتنهام را در خانه‌شان برده و با لیورپول مساوی کرده.
 
پوگبای فوق‌العاده
پوگبا بهترین نمونه برای تحلیل شاخص رشد افراد در دوران سولشر است. با ژوزه مورینیو، او در 20 بازی 5 گل زد و 4 تا ساخت. با مربی نروژی، او 8 گل و 6 پاس گل در 14 بازی ثبت کرده چون آندر اررا و ماتیچ به‌عنوان بادیگاردهای او فعالیت می‌کنند و اجازه می‌دهند با آزادی بیشتری بازی کند. روزنامه نگارها دارند برای توصیفش، صفت کم می‌آورند.

شماره 9 یا 9 کاذب؟
این سوال مهمی است که سولشر باید تا موقع بازی با بارسلونا برایش جواب پیدا کند: آیا به سراغ شماره 9 کاذب مثل جسی لینگارد برود یا مهاجم نوک کلاسیک مثل لوکاکو را انتخاب کند؟ وقتی آمد به لینگارد اعتماد کرد اما لوکاکو از مصدومیت‌ها بهره گرفت و در 4 بازی آخرش شش گل زده که کنارگذاشتنش را سخت می‌کند.
 ضدحملات مرگبار
یونایتد مثل زمان مورینیو منفعل و واکنش‌پذیر نیست، تلاش می‌کند برای خودش حمله بسازد اما مشخص است که هنوز در شروع حمله مشکل دارد. بارسلونا ابتکار عمل را به دست می‌گیرد اما یونایتد منتظر کوچکترین اشتباه است تا ضدحمله بزند. در دیدار با پاری‌سن‌ژرمن از سه اشتباه استفاده کردند و با چهار شوت به سه گل رسیدند. در انتقال فاز از دفاع به حمله، بازیکنان سرعتی خوبی دارد با تخصص ضدحمله مثل لینگارد، رشفورد، آنتونی مارسیال، لوکاکو و پوگبا.
 
امنیت دروازه
عملکرد داوید دخئا در جام جهانی 2018 برای تیم ملی اسپانیا نباید موجب گمراهی شود. او یکی از بهترین دروازه‌بان‌های لیگ برتر و جهان است. تصادفی نیست که 100 کلین‌شیت در لیگ برتر داشته و چهار بار بازیکن سال منچستریونایتد شده. دروازه‌بان سابق اتلتیکومادرید خودش برگ برنده است و در برد مقابل تاتنهام 11 سیو فوق‌العاده داشت.
منبع: مارکا

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }