آخرین خبرها

10 رمان پرفروش جهان در سال 2020/ از دانیل استیل تا جان گریشام


درباره داستان‌هایی که بیشترین مخاطب را در سال گذشته میلادی داشتند

سایت بدون – در شرایطی که شیوع بیماری کووید-19، طی سال گذشته میلادی بسیاری از افراد را مجبور به گذراندن وقت در خانه‌هایشان کرد و از سرگرمی‌های دیگری مانند معاشرت و مسافرت کاست، کتاب، یک‌بار دیگر کارکرد خود را به عنوان دریچه‌ای برای فرار از واقعیت‌های ناخوشایند، بازیافت. در نظرسنجی که در مارس 2020 انجام شد، 33 درصد از بزرگ‌سالان آمریکایی اعلام کردند که به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشتر مطالعه می‌کنند. نظرسنجی ماه می در انگلستان نیز، حاکی از دوبرابرشدن زمان مطالعه مردم عادی بود. در این بین، واشنگتن‌پست گزارش داد فروش کتاب‌های کمدی عاشقانه، به‌تنهایی با افزایش خیره‌کننده 188 درصدی نسبت به سال 2019 همراه بوده است. در این مطلب، نگاهی انداخته‌ایم به برخی از نام‌هایی که در فهرست آثار پرفروش سال گذشته میلادی جا خوش کردند.
«قانون بی‌گناهی» – مایکل کانلی
رمان «قانون بی‌گناهی»، اثر مایکل کانلی نویسنده معروف کتاب‌های کارآگاهی، از آثار پرفروش سال گذشته بود. این رمان، ششمین جلد از سری داستان‌های شخصیت «میکی هالر» است. در این رمان، پس از آن‌که پلیس جسد یکی از وکلای سابق را در صندوق خودروی «هالر» کشف می‌کند، او می‌کوشد از خود دفاع کند.
«زمانی برای بخشیدن» – جان گریشام
‌جان گریشام از نویسندگان نام‌آشنای فهرست پرفروش‌ها به شمار می‌رود. رمان «زمانی برای بخشیدن»، سومین جلد از داستان‌های شخصیت «جیک بریجنس»، نوشته این نویسنده آمریکایی است که داستان متهم‌شدن پسری ۱۶ ساله به قتل یک مقام رسمی در سال ۱۹۹۰ را روایت می‌کند. این رمان که در پاییز سال گذشته منتشر شد ، دارای پیچ و تاب‌های مشخصه آثار گریشام است.
«سلطنتی» – دانیل استیل
نام «دانیل استیل» نویسنده ۷۳ ساله آمریکایی در سال گذشته میلادی نیز، چند‌بار به فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز راه یافت. جدیدترین رمان این نویسنده با عنوان «سلطنتی»، در نخستین هفته انتشار خود در رتبه دوم بخش رمان‌های جلد سخت نشریه نیویورک‌تایمز قرار گرفت. در خلاصه این رمان آمده است: «در سال ۱۹۴۳، شاهزاده شارلوت ۱۷ ساله هویت جدیدی در کشور به دست می‌آورد و عاشق می‌شود.» استیل به طور میانگین هرسال هفت کتاب روانه بازار می‌کند.
«روشنایی روز» – دیوید بالداچی
رمان «روشنایی روز» به قلم «دیوید بالداچی»، از دیگر آثار پرفروش سال گذشته میلادی بود. بالداچی به یک نویسنده همواره پرفروش تبدیل شده و بارها با آثار مختلف به رتبه‌های نخست تا پنجم فهرست کتاب‌های پرفروش راه‌ یافته است. این نویسنده در رمان «روشنایی روز»، داستان یک مامور اف‌بی‌آی به نام «پاین» را روایت می‌کند. پاین هنگام جست‌وجو برای خواهر دوقلویش که مدت‌هاست ناپدید شده، درگیر تحقیقات نیروهای نظامی درباره یک خرابکار می‌شود.
«بخت و شکوه» – جانت ایوانوویچ
رمان «بخت و شکوه»، بیست و هفتمین جلد از سری داستان‌های شخصیت استفانی پلام، به قلم جانت ایوانوویچ نیز، از دیگر آثاری بود که به فهرست پرفروش‌های سال گذشته میلادی راه یافت. در رمان «بخت و شکوه» که جدیدترین فصل از داستان‌های پلام است، او به مادربزرگش کمک می‌کند برای ردیابی ثروت همسر متوفی خود، با سرسخت‌ترین دشمنان و پنهان‌ترین خواسته‌هایش، مبارزه کند. طرفداران این مجموعه آن را اعتیادآور و جذاب توصیف کرده‌اند.
«ریتم جنگ» – برندون سندرسون
نام «برندون سندرسون» نویسنده آمریکایی کتاب‌های تخیلی نیز، سال گذشته با رمان «ریتم جنگ» در فهرست نویسندگان پرفروش دیده شد. رمان هزار و 232 صفحه‌ای «ریتم جنگ»، چهارمین جلد از سری داستان‌های «مجموعه استورم‌‌لایت» و طولانی‌ترین قسمت آن است. علاقه‌مندان به داستان‌های علمی، این مجموعه را یکی از بهترین مجموعه‌های این ژانر می‌دانند که می‌تواند خواننده را با خود به دنیای دیگری ببرد.

منبع: newsweek.com

برچسب‌ها: , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }