آخرین خبرها

11/7 میلیمتری که باعث شد لیورپول قهرمانی به منچسترسیتی واگذار کند

لیورپول روز 3 ژانویه در حالی به استادیوم اتحاد آمد که صدرنشین بود و با 7 امتیاز اختلاف خود را حاکم بلامنازع لیگ برتر می‌دید. شاگردان یورگن کلوپ تا آن زمان بدون شکست بودند و پیروزی در آن بازی باعث می‌شد اختلاف مدافع قهرمانی با آنها به 10 امتیاز برسد و به احتمال زیاد کار سیتی را تمام می‌کرد. در دقیقه 18 بازی شوت سادیو مانه با عبور از ادرسون به تیر دروازه خورد و این جان استونز بود که توپ را در آخرین لحظه دفع کرد تا دروازه تیمش را نجات دهد؛ لحظه‌ای که استونز در ورزشگاه برایتون از آن به عنوان لحظه‌ای شگفت‌انگیز یاد کرد و به‌راستی می‌توان از آن به عنوان یکی از نقاط عطف رقابت لیورپول و سیتی برای قهرمانی امسال نام برد. فناوری خط دروازه در آن بازی نشان داد توپ پیش از آنکه توسط استونز دور شود تنها 7/11 میلیمتر با عبور از خط دروازه سیتی فاصله داشته. یا تقریباً به اندازه قطر یک قرص استامینوفن! اما و اگرها و ‌ای کاش‌ها به کنار ولی آیا اگر آن توپ گل می‌شد و لیورپول 3 امتیاز بازی را به‌دست می‌آورد، در نهایت قهرمان فصل می‌شد؟ واقعیت این است که جبران 10 امتیاز عقب‌افتادگی در 17 بازی برای سیتی بسیار دشوار بود. اما در آن بازی سرخیو آگوئرو و لروی سانه پیروزی سیتی را رقم زدند تا اولین شکست لیورپول در لیگ برتر ثبت شود. بله! 7/11 میلیمتر فاصله با قهرمانی.
اما چند ماه بعد بار دیگر فناوری خط دروازه به کمک پپ گوآردیولا آمد. در حالی که لیورپول دوباره صدرنشین جدول بود، منچسترسیتی در برنلی با لحظه‌ای مواجه شد که شوت آگوئرو از روی خط دروازه توسط متیو لوتون مدافع برنلی دفع و برگشت داده شد اما این بار فناوری نشان داد که توپ با اختلاف 51/29 میلیمتر از خط دروازه گذشته است.
در رقابت‌هایی به این نزدیکی، 2 مسابقه 2 تیم صدرنشین در تکلیف قهرمان اهمیتی بسیار اساسی دارد. سیتی ماه ژانویه با پیروزی در خانه خودش ضربه مهلکی به لیورپول زده بود ولی در ماه اکتبر فرصتی را از دست داد که می‌توانست کمک بزرگی برای شاگردان کلوپ باشد.

برچسب‌ها: , , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }