آخرین خبرها

18آذر جلسه رسیدگی به شکایت پرسپولیس از کالدرون/ نگرانی 22 میلیاردی!

سایت بدون – در‌حالی که این روزها همه از درآمد چند میلیون دلاری پرسپولیس در صورت قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا و راهیابی به جام باشگاه‌های جهان صحبت می‌کنند و از درآمد 137 میلیاردی سرخ‌‌‌‌ها حرف می‌زنند اما این باشگاه با یک دغدغه جدید و البته خطرناک مواجه است. پس از آن‌که خطر شکایت برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس در آخرین فرصت فیفا به باشگاه ایرانی با پرداخت چند مرحله‌ای طلب سنگین این مربی کروات از بیخ گوش سرخ‌‌‌‌ها گذشت، حالا پرونده گابریل کالدرون سرمربی سابق و آرژانتینی پرسپولیس پیش‌روی مسئولان این باشگاه است و روز گذشته هم زمان رسیدگی به پرونده کالدرون در دادگاه عالی ورزش اعلام شد.

با اعلام دادگاه عالی ورزش، جلسه رسیدگی به پرونده شکایت باشگاه پرسپولیس از کالدرون و دستیارش خواکین روز هشتم دسامبر (۱۸ آذر) برگزار خواهد شد. گابریل کالدرون که فصل گذشته جانشین برانکو روی نیمکت پرسپولیس شده بود، در نیم‌فصل و بعد از عدم دریافت به موقع مطالباتش از پرسپولیس، قراردادش را فسخ و به فیفا شکایت کرد. شکایت کالدرون و 2 دستیارش یعنی ‌اینینگو‌ و ‌خواکین‌ با رای مثبت فیفا همراه شد و فدراسیون جهانی فوتبال، باشگاه پرسپولیس را به پرداخت حدود‌۷۵۰ هزار دلار به کادر فنی سابق خود محکوم کرد. بعد از محکومیت در فیفا، پرسپولیس برای خریدن زمان بیشتر شکایت به دادگاه عالی ورزش‌(کاس) را در دستور کار قرار داد.

البته امیرعلی حسینی مدیر روابط بین‌الملل پرسپولیس در مصاحبه‌ای اعلام کرد که شکایت از اینینگو یکی از دستیاران کالدرون به دادگاه کاس از دستور خارج شده‌ و مقرر شد ۷۰ هزار دلار طلب وی خارج از پروسه این دادگاه پرداخت شود اما شکایت از رای کالدرون و خواکین کاس پابرجا خواهد بود. البته پرسپولیس موظف بود تا ۲۲ آبان با اینینگو تسویه حساب کند که تا چند روز پیش این اتفاق نیفتاده بود. البته داستان کالدرون و پرسپولیس هم مثل حکایت برانکو و این باشگاه است. مربی آرژانتینی پیش از آن‌که به فیفا شکایت کند، پیغام فرستاده بود که موضوع را با باشگاه دوستانه حل‌و فصل کنند اما مدیران وقت پرسپولیس مثل اکثر پرونده‌های مشابه به این درخواست بی‌توجهی کردند تا کالدرون دست به دامن فیفا شود و فیفا هم بدون معطلی رای به محکومیت باشگاه ایرانی داد.

البته پرسپولیس علاوه‌بر شکایت از این عضو سابق کادر فنی خود، از فیفا هم شکایت کرده اما بعید به‌نظر می‌رسد دادگاه عالی ورزش در رای فیفا و محکومیت باشگاه پرسپولیس بازنگری کند و حکم را بشکند. در این‌صورت پرسپولیس باید خود را آماده پرداخت دیگر پرونده بدهی کلان این باشگاه در عرض کمتر از یک سال کند که با یورو‌30 هزار تومانی چیزی حدود 22 میلیارد تومان می‌شود. در‌واقع تحمیل هزینه ارجاع پرونده به کاس و پرداخت هزینه دادرسی فقط به‌خاطر خریدن زمان بیشتر برای تهیه طلب کالدرون و دستیارانش است و پرسپولیسی‌‌‌‌ها چشم به درآمدهای لیگ قهرمانان آسیا و احیانا جام باشگاه های جهان دارند و امیدوارند تا زمان صدور رای و ابلاغ و اجرای آن مشکلات بانکی و انتقال پول ناشی از تحریم‌‌‌‌ها برطرف شود یا کاهش یابد تا با درآمدزایی چند میلیون دلاری‌شان در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بتوانند طلب کالدرون و دستیارانش و دیگر طلبکاران را پرداخت کنند. البته یک نکته هم در‌مورد طلب کالدرون وجود دارد. اگر این مربی آرژانتینی به همکاری‌اش با باشگاه ادامه می‌داد و پرسپولیس سراغ یحیی گل‌محمدی نمی‌رفت و حدود‌20 میلیارد بابت نیم‌فصل و پول رضایت‌نامه و قرارداد فصل جدید برای او هزینه نمی‌شد و بودجه نیمکت پرسپولیس همان 22 میلیارد بود اما حالا با‌20 میلیارد هزینه جذب یحیی، حدود 42 میلیارد طی 2 فصل برای کادرفنی سرخ‌‌‌‌ها هزینه شده که رقم عجیبی است!

برچسب‌ها: , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }