آخرین خبرها

3 نوشیدنی‌ که برای سرماخوردگی خوب هستند بشناسیم

سایت بدون -معمولا افراد مبتلا به سرماخوردگی تمایل بیشتری به مصرف مایعات گرم دارند. از این رو، در طب سنتی، ‌چند نوشیدنی گرم و مفید برای این بیماران معرفی شده است.

http://www.pezeshkna.ir/media/k2/items/cache/884bd078062ee6bd157b294c752d7970_L.jpg
1. دمنوش مرزنجوش
این دمنوش، طبیعت گرمی دارد و مصرف آن باعث کاهش تب و افزایش اشتها در افراد مبتلا به سرماخوردگی می‌شود. برای تهیه دمنوش مرزنجوش باید حدود 1 قاشق غذاخوری مرزنجوش را داخل قوری بریزید و روی آن را با 2 لیوان آب جوش بپوشانید سپس مانند چای، حدود 20 دقیقه اجازه دم کشیدن به آن بدهید و دمنوش را با نبات یا عسل سرو کنید.

2. دمنوش نعناع یا پونه

Image result for ‫دمنوش نعناع یا پونه‬‎
دمنوش نعناع یا پونه، گرم‌مزاج است و مصرف آن در دوران سرماخوردگی به کاهش تهوع، درمان سریع‌تر سرفه و پیشگیری از تنگی نفس منجر می‌شود. برای تهیه این دمنوش باید حدود 1 قاشق غذاخوری نعناع یا پونه را داخل قوری بریزید و روی آن را با 2 لیوان آب جوش بپوشانید. سپس مانند چای، حدود 20 دقیقه اجازه دم کشیدن به آن بدهید و دمنوش را با نبات یا عسل سرو کنید.

3. دمنوش میوه گل نسترن

Image result for ‫دمنوش میوه گل نسترن‬‎
این دمنوش هم مزاج گرمی دارد و باعث تقویت معده می‌شود بنابراین مصرف آن برای سرماخوردگی مفید است. برای تهیه آن باید حدود 15 عدد گل نسترن را داخل قوری بریزید و روی آن را با 2 لیوان آب جوش بپوشانید. سپس مانند چای، حدود 20 دقیقه اجازه دم کشیدن به آن بدهید و دمنوش را با نبات یا عسل سرو کنید.
توجه داشته باشید دمنوش‌های سرماخوردگی باید به صورت گرم نوشیده شوند.
دکتر غلامرضا کردافشاری
استاد دانشکده طب سنتی‌ دانشگاه علوم پزشکی تهران

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }