آخرین خبرها

6 گام برای پاکسازی بدن از سموم

https://drhyman.com/wp-content/uploads/2017/06/Veggies.jpeg?v=1.1

سایت بدون -حتی بر سر ساده‌ترین سفره‌ها شاهد تنوع مواد غذایی هستیم. در صورتی که مصرف همزمان چند نوع غذا به همراه لبنیات و سبزیجات، باعث اختلال دستگاه گوارش و تولید مواد سمی در بدن می‌شود. به همین دلیل طب سنتی تأکید می‌کند در هر وعده فقط یک نوع غذا خورده شود. مثلا خوردن همزمان سوپ، چلوخورشت یا هر غذای دیگری با هم و مصرف آب، دوغ، دلستر، نوشابه، سالاد، ترشی، ژله به همراه آنها در یک وعده غذایی بسیار مضر است و حتما باید اجتناب شود. البته نه به این معنی که افراد سالاد یا دلستر مصرف نکنند که اتفاقا مصرف سالاد یک تا دو ساعت قبل غذا و مصرف دلستر دو ساعت بعد از غذا بسیار هم مفید و مناسب است. هر چه وعده غذایی ساده‌تر همراه با مواد تازه باشد به همان میزان فرآیند تولید مواد زاید در بدن نیز کاهش می‌یابد و سالم‌تر خواهیم بود.

ورزش تحت هر شرایطی امکانپذیر است

حتما شما هم جملات مشابه را بسیار شنیدهاید که «نمیتوانم ورزش کنم چون زانو، گردن و دست و پا درد دارم.» در صورتی که طب سنتی میگوید هر فردی با هر وضعیتی میتواند تحرک داشته باشد. یکی از دلایل تأکید طب سنتی بر حرکت اعضای بدن، خروج سم از بدن است که سادهترین و موثرترین آن ورزش کردن است.

وجود عضو یا اعضای دردناک یا حتی معلول در بدن بهانهای برای بیتحرک نگه داشتن سایر اعضای بدن نیست، چرا که ورزش باعث تعریق میشود و عرق کردن یکی از راههای خروج سم از بدن است، بنابراین حتی اگر فردی در وضعیت کما قرار داشت از طریق ماساژ یا فردی کل بدنش معلول بود، از طریق فروشندگی و تکلم میتواند باعث حرکت اندامهایش شود.

دست از بد نفس کشیدن بردارید

ما واژه سوءتغذیه را زیاد شنیدهایم، اما واژه سوءتهویه را خیلی نشنیدهایم. سوءتهویه یعنی افراد بد نفس میکشند. میدانیم که بافتها برای زنده ماندن نیاز به اکسیژن دارند، اما اغلب ما روش صحیح اکسیژنرسانی به سلولهای بدن را فراموش کردهایم. به همین دلیل تنفس عمیق روزانه کم شده است. در صورتی که متخصصان معتقدند در فرآیند درمان انجام تکنیکهای درست تنفس، سرعت بهبود بیماری را افزایش میدهد. توصیه میشود هر روز قبل از 7 صبح و هر شب بعد از 7 شب، به فاصله دو تا نیم ساعت و هر بار 20 نفس عمیق بکشید. علت تعیین این زمان استفاده از هوای تمیزتر است.

سلامت سیستمهای دفعی بدن را جدی بگیرید

میزان سلامت کلیهها، کبد و روده در میزان خروج سموم در بدن بسیار مهم است. حتی اشک مواد مضری را که در ناحیه چشماست، دفع میکند. متاسفانه این روزها ابزارهای پیشگیری از عرق کردن بدن زیاد شده و استفاده از مام یکی از آنهاست. در صورتی که تعریق یکی دیگر از راههای خروج سمها هستند. افراد میتوانند با استحمام کوتاهمدت یک روز درمیان و رعایت نظافت هم به بدن اجازه تعریق بدهند و هم مانع انتشار بوی آن شوند.

حیاتیترین ساعت خواب برای سمزدایی

بهترین زمان خواب 9 شب تا 4 صبح هست. ساعت یازده شب تا یک بامداد بسیار حیاتی هست. هر یکساعت خواب در این زمان، معادل چند ساعت خواب برای آن روز بدن است. افرادی که در این فاصله زمانی نمیخوابند، کمکم دچار خستگیهای بدنی و بیماریهای مختلف میشوند و سموم در بدنشان تجمع پیدا میکند.

با سلامت روان سمزدایی کنید

شادی و غم جزو ویژگیهای یک انسان طبیعی است. افرادی که همیشه شاد یا همیشه غمگین و گریان هستند، در وضعیت طبیعی بهسر نمیبرند و حتما لازم است افسردگی خود را درمان کنند. در غیر اینصورت ترشح سم بر بدن در اثر استرس و افسردگی اجتنابناپذیر است.

متاسفانه اغلب افراد نه تنها به اهمیت پاکسازی بدن واقف نیستند یا به آن توجه نمیکنند، بلکه در صورت دریافت چنین توصیهای گمان میکنند حتما باید داروهای خاصی برای این کار مصرف کنند. در صورتی که اصلاح سبک زندگی و رعایت این شش گام در یک فرآیند آرام اما مستمر و منظم، ضمن آن که مانع از بروز مشکلات و بیماریهای جدید میشود، در عین حال موجب خروج سموم تجمیع شده در بدن نیز میشود. استفاده از سایر روشهای طبی برای سمزدایی از جمله حقنه کردن، قی کردن، مسهلها و ملینها، حجامت، زالودرمانی و رگزدن منوط به وخامت اوضاع و به تشخیص پزشک است.

سهیلا فلاحی

برچسب‌ها:

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }