Collab؛ قابلیت جدید اینستاگرام/چطور پست اشتراکی بگذاریم؟

سایت بدون – اینستاگرام به‌تازگی ویژگی جدیدی به نام Collab را به این پلتفرم اضافه کرده است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا با ارسال دعوت‌نامه برای سایر کاربران اینستاگرام در پست‌ها و حلقه‌ها همکاری کنند. اگر این افراد دعوت‌نامه را قبول کنند پست یا Reels هر دو نام حساب را دارد و به دست فالوئرهای هر دو اکانت خواهد رسید. اگر در مورد قابلیت Collab و استفاده از آن در گوشی آیفون و اندروید اطلاعی ندارید می‌توانید با ما همراه باشید و ادامه مطالب را بخوانید. Collab اینستاگرام چیست؟
Collab یک روش جدید برای همکاری با سایر کاربران اینستاگرام در پست‌های فید و Reels است و باعث می‌شود تا این نوع پست‌ها برای فالوئران هر دو همکار نمایش داده شود. این قابلیت برای افراد خلاق، اینفلوئنسرها و کاربران عادی که محتوا را به اشتراک می‌گذارند بسیار عالی است زیرا نه‌تنها شما را از ارسال محتوای یکسان برای همکاران خود بازمی‌دارد، بلکه به افزایش دسترسی شما نیز کمک می‌کند و به‌طور بالقوه باعث افزایش فالوئر و سطح تعامل شما خواهد شد.
نحوه نوشتن پست‌ها و حلقه‌ها
در اینستاگرام
برنامه اینستاگرام را باز کنید و روی نماد + ضربه بزنید تا یک پست جدید یا ریلز (Reels) آپلود شود.
روی Next ضربه بزنید و در صورت تمایل فیلترها را اضافه کنید.
در مرحله بعد، شما صفحه‌ای را خواهید دید که باید یک کپشن و سایر موارد را بنویسید.
در این صفحه روی تگ People ضربه بزنید.
روی تگ Invite Collaborator ضربه بزنید.

از کادر جست‌وجو می‌توانید برای تایپ نام شخصی که می‌خواهید با او همکاری کنید استفاده کنید. در اینجا حتی می‌توانید از بیش از یک نفر به‌عنوان همکار استفاده کنید.
روی گزینه Done ضربه بزنید. در انتها، یک کپشن بنویسید و روی گزینه Share ضربه بزنید. هنگامی‌که شخصی را که می‌خواهید با او همکاری کنید، درخواست Collab شما را بپذیرد، پست شما برای فالوئرهای او نیز به اشتراک گذاشته می‌شود. علاوه‌براین شخص به‌عنوان نویسنده پست نشان داده می‌شود.
 نحوه پذیرش دعوت Collab از کاربران اینستاگرام
بلافاصله پس از ارسال یک پست مشترک توسط شخص، کاربر دومی ‌اعلانی دریافت خواهد کرد که از او می‌خواهد دعوت را بپذیرد. از همکار خود بخواهید تا DM اینستاگرام خود را بررسی کند و روی View Invite ضربه بزند.
اینستاگرام اکنون شما را به پستی خواهد برد که کاربر دیگری به‌تازگی آن را به اشتراک گذاشته است. برای پذیرش یا رد درخواست همکاری دکمه Review را از گوشه سمت راست پایین فشار دهید. اگر درخواست همکاری در اینستاگرام را بپذیرید، پست در پروفایل شما نیز نمایش داده خواهد شد و با فالوئرهای شما به اشتراک گذاشته می‌شود.
بعد از پذیرش درخواست همکاری نام شما نیز در کنار نویسنده اصلی پست ظاهر می‌شود. این ویژگی می‌تواند گام بعدی در رونمایی محصول، عکاسی و مشارکت در برند باشد.
 چگونه اشتراک‌گذاری پست‌های مشترک را در اینستاگرام متوقف کنیم؟
اگر نظر خود را تغییر دادید و قصد دارید که دیگر همکار نباشید و اشتراک‌گذاری پست مشترک با فالوئر خود را متوقف کنید می‌توانید پست را باز کنید، روی نماد سه‌نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و گزینه Stop Sharing را انتخاب کنید.
از پاپ‌آپ تایید روی Stop Sharing ضربه بزنید تا خود را به‌عنوان همکار در این پست اینستاگرام حذف کنید.
نحوه حذف یک نفر از دعوت به همکاری
اگر نظر شما عوض شده است و دیگر نمی‌خواهید فردی به‌عنوان همکار شما باشد یا این‌که فردی را اشتباها وارد لیست همکاران خود کرده‌اید، به‌راحتی می‌توانید با برداشتن برچسب همکاری از روی پست درخواست همکاری خود را متوقف کنید. نحوه انجام این کار به این صورت است:
به پست مشترک خود بروید و سپس روی نماد سه‌نقطه در سمت راست بالا
ضربه بزنید و گزینه Edit را انتخاب کنید.
در این قسمت می‌توانید روی گزینه Person ضربه بزنید و با زدن نماد ضربدر در کنار نام کاربر می‌توانید آن فرد را از لیست حذف کنید.
در نهایت، برای ذخیره تغییرات روی علامت تیک ضربه بزنید.

اینستاگرام و ۳ قابلیت جدید
اینستاگرام طی چند ماه گذشته مشغول کار روی قابلیت‌های جدید و متنوعی بوده است. در همین راستا الساندرو پالوزی اطلاعاتی را درباره سه قابلیت جدید که اینستاگرام قرار است در آینده برای کاربران iOS ارائه کند، منتشر کرده است. یکی از قابلیت‌هایی که اینستاگرام روی آن کار می‌کند، امکان افزودن ناظر به ویدئوهای لایو است. با این کار ناظر لایو می‌تواند نظرات، درخواست‌ها برای اضافه‌شدن به لایو، پرسش‌ها و موارد دیگر را غیرفعال کند. پالوزی اطلاعات جدیدی درباره توسعه این ویژگی به ما ارائه کرده است، زیرا او قبلا با انتشار پستی خبر داده بود که اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تنها یک ناظر را به یک ویدئوی لایو خود اضافه کنند. قبلا مشخص نبود که چند نفر می‌توانند یک لایو اینستاگرامی را بگردانند. به‌عنوان‌مثال، توییتر به شما امکان می‌دهد دو میزبان مشترک را در پلتفرم اسپیس تنظیم کنید اما اینستاگرام درحال‌حاضر فقط روی اضافه کردن یک نفر به‌عنوان ناظر لایو کار می‌کند. یکی دیگر از قابلیت‌هایی که اینستاگرام روی آن کار می‌کند، تنظیم تایم لاین به دلخواه کاربر است. اگر شما کاربر اینستاگرام هستید، احتمالا افراد مختلفی را از هنرمندان و سلبریتی‌ها گرفته تا دوست و اقوام‌تان در این پلتفرم دنبال می‌کنید که این به این معنی است که تایم‌لاین شما می‌تواند بسیار متنوع باشد. اینستاگرام در حال آزمایش راهی است که کاربران بتوانند نحوه مشاهده تایم‌لاین خود را تغییر دهند. بر اساس تصاویر منتشرشده، اینستاگرام در حال کار روی فیلترهایی است که به کاربران اجازه می‌دهد محتوای تایم‌لاین خود را به دلخواه انتخاب کنند. درحال‌حاضر گزینه‌های Home،Followers  و Favorite در این بخش به چشم می‌خورد. از دیگر به‌روزرسانی‌های اینستاگرام می‌توان به قابلیت لایک استوری‌ها اشاره کرد. این پلتفرم از ماه آگوست شروع به آزمایش این قابلیت جدید کرده است.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل « زبان، باد بزن جگر است»

سایت بدون – در جگرکی برای آن که دل و جگر خوب پخته شود آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *