«آواتار» پس از ١٠ سال بازنشسته شد/ انتقام جویان، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ

سایت بدون -فیلم «انتقام‌جویان: آخر بازی» با رساندن مجموع فروش گیشه خود به ۲.۷۸۹‌میلیارد دلار درنهایت با عبور از «آواتار»، عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را از آن خود کرد.
در پایان هفته گذشته مجموع فروش «انتقام‌جویان: آخر بازی» ۷‌میلیون دلار کمتر از «آواتار» بود اما با توجه به فروش جهانی روزهای آخر اکران، این فیلم توانست به رکورد «آواتار» به کارگردانی «جیمز کامرون» پس از ۱۰‌سال پایان دهد.
در اواخر ماه ژوئن، مسئولین استودیو مارول کمپانی دیزنی تصمیم گرفتند نسخه‌ای جدید از فیلم «انتقام‌جویان: آخر بازی» را با ۵دقیقه‌ای که به آن اضافه شده بود، اکران کنند تا از این طریق بتوانند از رکورد فروش «آواتار» عبور کنند.
جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های «انتقام‌جویان» ٨۵٣,۴میلیون دلار از فروش خود را از گیشه سینمای آمریکا و بیش از ۱.۹۳۵‌میلیارد دلار را نیز از گیشه بین‌الملل به دست آورده است.
«انتقام‌جویان: آخر بازی» دنباله «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» (۲۰۱۸) و همچنین «انتقام‌جویان» (۲۰۱۲) و «انتقام‌جویان:   عصر اولتران» (٢٠١۵) است و بیست‌ودومین فیلم در دنیای سینمایی مارول است که برادران «روسو» آن را با فیلمنامه‌ای مشترک از «کریستوفر مارکوس» و «استیون مک‌فیلی» کارگردانی کرده‌اند.
«رابرت داونی جونیور»، «کریس ایوانز»، «مارک رافلو»، «کریس همسورث»، «اسکارلت جوهانسون»، «جرمی رنر»، «دان چیدل»، «پل راد»، «بری لارسون»، «ردلی کوپر» و «جاش برولین» از بازیگران این فیلم
ابرقهرمانی هستند.
درطول تمام ادوار سینما تاکنون تنها ۵ فیلم موفق به فروش بالغ بر دو‌میلیارد دلار شده‌اند که به ترتیب «انتقام‌جویان: آخر بازی» (۲.۷۹‌میلیون دلار)، «آواتار» (۲.۷۸۸‌میلیارد دلار)، «تایتانیک» (۲.۱۸۷‌میلیون دلار)، «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (۲.۰۶۸‌میلیارد دلار) و «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» (۲.۰۴۸‌میلیارد دلار) هستند.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «به مرغشان کیش نمی توان گفت»

سایت بدون – کیش کردن مرغ به معنای صدایی است که برای هدایت کردن مرغان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *