آخرین خبرها

آیا مهدی طارمی به لیورپول هم گل خوشگل می زند؟


سایت بدون – در هفته هفتم لیگ پرتغال تیم پورتو در ورزشگاه خانگی تیم ژیل ویسنته به مصاف این تیم میانه جدولی رفت. پورتو برای باقی ماندن در کورس صدر جدول و رقابت با بنفیکا و اسپورتینگ نیاز مبرمی به پیروزی در این بازی داشت و از همان ابتدا با حملات پرتعداد دروازه حریف را نشانه گرفت اما گل نخست این تیم در لحظه‌ای رقم خورد که بازیکنان میزبان در حال برنامه‌ریزی برای حمله به دروازه حریف بودند. یک پاس اشتباه از پدرینیو به مدافع وسط ژیل ویسنته و غفلت این بازیکن کافی بود تا مهدی طارمی با استارتی فوق‌العاده و یک توپ‌ربایی بی‌نظیر، خط دفاعی حریف را غافلگیر کند. او با نوک پا توپ را از مدافع حریف رد کرد و بعد در شرایطی صاحب توپ شد که با یک نگاه از خروج دروازه‌بان مطلع شد و با شوتی استثنایی از فاصله 40 متری دروازه را نشانه گرفت؛ شوتی که علی‌رغم بازگشت زیگا فرلیه به محوطه شش قدم، به گوشه دروازه رفت و در کنار تور آرام گرفت. طارمی پس از این گل خطاب به هواداران پورتو گفت: «ممنون از همه تماشاگران پورتو که به ورزشگاه آمدند. آنها باعث شدند ما انرژی بگیریم. آنها باعث شدند تا این دیدار را ببریم.»
این چهارمین گل مهدی طارمی در این فصل بود که بی‌تردید در زمره برترین‌ گل‌های این فصل لیگ پرتغال و چه بسا اروپا قرار خواهد گرفت. طارمی گل را در حالی به ثمر رساند که شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که پس از دریبل دوطرفه مدافع حریف و استارتی چند متری، او بتواند شوتی با چنین دقت روانه دروازه کند اما او موفق به این کار شد. اما گل طارمی فقط 5 دقیقه دوام داشت و حریف خیلی زود توانست این گل را پاسخ بدهد و بازی را به تساوی بکشد. ساموئل لینو ضربه پنالتی را از دست داد اما در برگشت دروازه حریف را گشود و روحیه از دست رفته تیمش را بازگرداند. نیمه اول نیز با همین نتیجه به پایان رسید.
در نیمه دوم حملات تیم پورتو بیشتر و بیشتر شد و مهدی طارمی نیز چند فرصت را خلق کرد. او که در این بازی چهار شوت روانه دروازه ژیل ویسنته کرده بود، یک ضربه دیگر هم در چارچوب داشت که با واکنش دروازه‌بان همراه شد. پورتویی‌ها که در آخرین دقایق بازی سراپا حمله بودند، در دقیقه 89 صاحب یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه شدند. سرجیو اولیویرا پشت این توپ قرار گرفت و با ضربه‌ای بی‌نظیر دروازه حریف را برای بار دوم گشود. شلیک پرقدرت او با مهارتی باور نکردنی به سمت دروازه حریف رفت و با گذر از دیوار دفاعی، دروازه‌بان را هم مغلوب کرد تا پورتو در آخرین دقیقه به پیروزی برسد.
نکته جالب این بازی دو سوپر گلی بود که مهدی طارمی و سرجیو اولیویرا به ثمر رساندند و در شبی تاریخی، پورتو را به یک پیروزی دلچسب رساندند. با این نتیجه پورتو 17 امتیازی شد و با یک بازی بیشتر در رتبه دوم لیگ پرتغال قرار گرفت. سرخیو کونسیسائو –سرمربی پورتو- خرسند از اینکه هر هفته در تیمش بازیکنان مختلفی گلزنی می‌کنند خطاب به خبرنگاران گفت: «یک چیز مهمی از تیم کم شده است. ما در دقیقه 9 به گل رسیدیم ولی پس از آن در دقیقه 18 یک موقعیت گل از دست دادیم. سپس در دقیقه 20 یک پنالتی برای ما گرفته نشد و پس از آن بازی به تساوی کشیده شد. گل حریف هم بسیار عادلانه بود زیرا ژیل وینسته هر موقع که به دفاع ما می‌رسید، می‌توانست خطرساز شود و موقعیت ایجاد کند. در نیمه دوم ما بهتر شدیم و نتیجه پیروزی نیز عادلانه بود. ما به خاطر کیفیت فردی توانستیم گل بزنیم ولی به مانند یک تیم برای گل تلاش کردیم. طارمی و اولیویرا گل زدند، در حالی که هفته گذشته فابیو ویرا و دیاز گلزنی کردند. این یعنی همکاری در تیم. این موضوع در تیم ما وجود دارد و رفته رفته اعتمادمان نسبت به تیم بیشتر می‌شود. اگر ما بازی را طوری آغاز کنیم که انگار یک تیم نیستیم، آن وقت به مشکل برخواهیم خورد.»
شاگردان سرجیو کونسیسائو روز سه‌شنبه در دیداری حساس به مصاف لیورپول خواهند رفت و پس از آن باید با پاکوس د فریرا دیدار کنند. این آخرین بازی پورتو پیش از فیفادی خواهد بود و پس از آن دیدار با آث‌میلان انتظار طارمی و همبازیانش را می‌کشد.

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }